×

Kamera uchwyciła niesamowity moment, w którym pies serwisowy przekoczył absolutną granicę

Ta historia udowadnia, jak silna potrafi być miłość między psem a właścicielem. Prawdziwe oddanie, wsparcie, ogrom empatii i nierozerwalna więź. Zapewnienie, że cokolwiek by się nie stało, będę z Tobą! Tak właśnie wygląda przyjaźń między chorą na stopniowy zanik mięśni Katie Graham a jej psem przewodnikiem Bailey’em. To jej prawdziwy obrońca, dzięki któremu dziewczyna może czuć się bezpiecznie. Pies zawsze wie, co zrobić na wypadek ataku choroby. To naprawdę wzruszające!

Pies pomaga swojej pani w chorobie

Bailey jest dla Katie ogromnym wsparcie. Towarzyszy jej już od 4 lat, a życie dzięki jego obecności stało się dla dziewczyny o wiele łatwiejsze. Pies daje jej ogrom wsparcia i jest z nią zawsze, kiedy tego potrzebuje. To pozwala jej się czuć bezpiecznie. Niestety Katie choruje na wiele schorzeń, jednym z nich jest stopniowy zanik mięśni. Ma również epizody omdleń i wzrostu tętna. Bailey jest jej pomocnikiem i ochroniarzem. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu dokładnie wie, jak reagować w przypadku ataku choroby u Katie. Jak sama przyznaje:

Cierpię na szereg schorzeń. Bailey ostrzega innych o moim wzroście tętna przed epizodem omdlenia. Daje mi to wystarczająco dużo czasu, aby usiąść i przyjąć bezpieczną pozycję na wypadek utraty przytomności. Bailey pomaga mi obniżyć tętno i pobudzić przepływ krwi. To pomaga mi nie zasnąć. Jest w stanie uzyskać leki, wodę, mój telefon, koc, przekąski, naprawdę wszystko, o co go poprosisz. On po prostu wie, co robić i to jest w tym wszystkim niesamowite. – zdradza Katie.

Źródło: Katie Graham

Źródło: Katie Graham

Bailey uwielbia pomagać swojej mamie, jest przy niej zawsze, gdy tego potrzebuje. Kiedy coś się dzieje, robi wszystko, aby ją wesprzeć. W końcu  został do tego odpowiednio wyszkolony. Udaje mu się nawet robić to, czego nie nauczono go podczas tresury. Dzięki czemu daje maksymalne wsparcie Katie. To naprawdę cudowne i niewiarygodne! Bailey to prawdziwy futrzasty bohater!

Bailey uratował swoją panią

Pewnego dnia, kiedy Katie zmywała naczynia, Bailey wyczuł, że ​​jej tętno przyspiesza i grozi jej omdlenie. Szybko zachęcił ją, by usiadła i chwycił jej telefon z lady na wypadek, gdyby potrzebowała wezwać pomoc. Potem wrócił do lady, żeby wziąć jej lekarstwo, ale było za daleko i nie mógł do niego dosięgnąć. Wtedy Bailey zrobił coś nieoczekiwanego i  naprawdę niesamowitego. Wskoczył na kontuar.

Źródło: Katie Graham

Źródło: Katie Graham

Wszystko opisała potem Katie w wywiadzie:

Byłam w szoku, kiedy wskoczył na ladę, ale w głębi serca wiem, że zrobi wszystko, aby zapewnić mi to, czego potrzebuję, aby wszystko było w porządku. Jest bardzo zdeterminowany i nie poddaje się. W moim domu nie wolno skakać po blacie, jednak to, co zrobił Bailey, było mądre i niezbędne. On dobrze wie, że nie wolno mu wskakiwać na ladę, ale wiedział, że absolutnie musi to zrobić, aby zapewnić mi bezpieczeństwo i zdrowie. – powiedziała wzruszona Katie.

Źródło: Katie Graham

Źródło: Katie Graham

Bailey nie powinien wskakiwać na ladę, ale w tym momencie wiedział, że jego mama potrzebuje lekarstwa, a to było ważniejsze niż cokolwiek innego. Zrobił to, co musiał zrobić, aby je dosięgnąć i szybko przyniósł swojej pani. Potem otworzył lodówkę i przyniósł jej butelkę wody, żeby zabrała ją ze sobą. Relacja z tego zdarzenia znalazła się potem na Tik Toku i wywołała ogrom zainteresowania wśród internautów. Ludzie byli zdumieni tym, co się stało i tym, jak zachował się pies! Wiele osób było z niego dumnych i wzruszonych, jak wielką miłością Bailey darzy swoją mamę. Przekonaj się o tym sam!

@serviceaussiebailey The daily struggle with POTS is often a silent fight. People do not understand how debilitating it is on a daily basis. My condition worsens as I try to just keep my life in order. It’s so unbelievably heartbreaking to realize your body can’t even handle doing dishes anymore. #pots #potssyndrome #potsawareness #spoonless #disability #POTS #fyp #foryou #servicedog #GetCrackin ♬ original sound – iconic films

Może Cię zainteresować