×

Jeżeli Twój pies robi którąś z tych 9 rzeczy, to znaczy, że naprawdę bardzo Cię kocha

Niestety nasze zwierzaki nie potrafią mówić, mimo że bardzo byśmy tego chcieli. Znaczy dosłownie nie potrafią, bo niektórych rzeczy możemy dowiedzieć się z ich zachowania… Wystarczy uważnie obserwować.

Czy wiesz na przykład, że Twój pupil na kilka sposobów potrafi powiedzieć Ci, że Cię kocha?

Nie wierzysz? Przeczytaj, a zobaczysz, że to prawda!

1. Liże Cię po twarzy

To psie zachowanie czasami brzydzi ludzi, bo przecież „psy przenoszą zarazki”… Jednak z pewnością jest ono oznaką miłości! Nasz psiak robi tak tylko wtedy, gdy czuje z kimś bardzo silną więź.

2. Nie odchodzi od Ciebie, gdy jesteś chory lub ranny

W ten sposób pokazuje Ci, że chce o Ciebie zadbać. Może, np. lizać Cię po ręce. To zachowanie psy odziedziczyły po wilkach, które leczą swoje rany lizaniem. Kochający pies będzie też przy Tobie także, gdy będziesz się źle czuł np. na zmianę pogody.

3. Dzieli się z Tobą swoimi zabawkami

Kiedy psiak przynosi do Ciebie i upuszcza na Twoje kolana swoją ulubioną zabawkę, oznacza to tylko jedno – dzieli się z Tobą swoją „ofiarą”! Pokazuje też, że uznaje Cię za swojego pana.

4. Przytula się po jedzeniu

Jedzenie jest dla psów ważne, przecież ludzie często trenują swoich pupili, dając im pyszne przekąski, prawda? Dlatego, jeżeli pies tuli się do Ciebie zaraz po jedzeniu, pokazuje, co jest jego drugim, życiowym priorytetem. 2. miejsce, zaraz po jedzeniu, jest więc naprawdę zaszczytną pozycją! Gratulacje!

5. Śpi w Twoim łóżku

Czy można pozwalać psu na spanie z nami w jednym łóżku? To pytanie często powoduje zagorzałe dyskusje między zwolennikami i przeciwnikami takiego zachowania. Musisz wiedzieć jedno, jeżeli Twój pies zasypia przy Tobie w Twoim łóżku, oznacza to, że jest Ci całkowicie oddany…

6. Chodzi za Tobą

Jeżeli Twój pies chodzi za Tobą krok w krok, po prostu stara się być jak najbliżej Ciebie. On nie potrzebuje czasu „sam na sam” on potrzebuje Ciebie…

7. Ziewa, gdy Ty ziewasz

Podobno ziewanie jest zaraźliwe… Co więcej, mówi się, że ziewanie wtedy, gdy ktoś inny ziewa, jest oznaką empatii. A empatia nie jest zarezerwowana jedynie dla ludzi. Psy instynktownie potrafią zrozumieć swoich właścicieli… Czy widziałeś jak Twój pies ziewa zaraz po Tobie? Rozumie Cię i kocha!

8. Patrzy spokojnie, kiedy wychodzisz

Brzmi dziwnie? Jednak naprawdę tak jest… Pies, który rozpacza, gdy wychodzisz, czuje lęk separacyjny. Ten, który zostaje spokojnie w domu, ufa Ci i wie, że do niego wrócisz.

9. Szaleje, gdy wracasz

Jeżeli Twój pies wyje, szczeka i skacze po Tobie po prostu bardzo cieszy się, że w końcu do niego wróciłeś i pokazuje jak bardzo nie mógł się tego doczekać. Takie zachowanie to esencja jego miłości…

I jak Twój pupil kocha Cię, tak jak Ty jego?

Może Cię zainteresować