×

Husky zagryzł ich nowonarodzoną córeczkę. Dziewczynka miała tylko 4 dni

To niewyobrażalna tragedia. Husky zagryzł nowo narodzoną córeczkę, małżeństwo bardzo wyczekiwało przyjścia na świat swojego dziecka. Dziewczynka miała zaledwie 4 dni, kiedy doszło do tego zdarzenia. Nie cieszyli się wspólnym czasem długo. Malutka zmarła w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń.

Husky zagryzł dziecko

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 grudnia w Cave Springs w Arkansas. Mała, zaledwie 4 dniowa dziewczynka, będąca oczkiem w głowie swoich rodziców, została zagryziona przez psa rodziny rasy husky syberyjski. Rodzice, kiedy zobaczyli, co się stało, od razu wezwali pogotowie. W szpitalu okazało się jednak, że obrażenia dziecka są zbyt poważne i niestety dziewczynka zmarła. Rodzice są pogrożeni w głębokiej rozpaczy. Policjantka, która bada sprawę, wspomniała że dziewczynka odniosła poważne obrażenia głowy.

Pixbay

Pixbay

Wiadomo, że dziewczynka po pogryzieniu przez husky najpierw trafiła do szpitala Arkansas Children’s Northwest Hospital w Springdale, a następnie przetransportowano ją helikopterem do oddalonego o ponad 320 km szpitala dziecięcego Arkansas Children’s Hospital w Little Rock, w którym zmarła z powodu odniesionych obrażeń.

Policjanci schwytali psa i przekazali go lokalnej służbie weterynaryjnej, która go uśpiła zgodnie z obowiązującymi przepisami. Departament policji w Cave Springs prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci dziecka, co jest standardową procedurą w tego typu zdarzeniach. – powiedziała porucznik Lawson.

Media donoszą, że śledczy nie podejrzewają rodziny o dopuszczenie się wykroczenia.

Pixbay

Pixbay

Amerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (ASPCA) podkreśla, aby zawsze zachować ostrożność,  w chwili, kiedy przyniesiemy dziecko do domu, jeśli mamy psa.

Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu psu i przygotować go na pojawienie się w domu noworodka. – sugeruje ASPCA.

Podkreślają też, aby pomagać zwierzęciu w przystosowaniu się do zmian związanych z narodzinami dziecka. Należy jednak pamiętać, że dzieci i psy nigdy nie powinny być same bez nadzoru rodziców lub opiekunów!

 

*zdjęcia i miniaturka mają charakter poglądowy

 

 

Może Cię zainteresować