×

Dziki zwierz gonił ich samochód. Za nic nie chciał odpuścić, jest wideo

Rodzina jechała przez pagórkowaty teren wokół Radium Hot Springs w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. W okolicy panował pożar, a przez dym powietrze było dość gęste. W pewnym momencie jadący autem zauważyli, że z mgły dymu wyłonił się wilk, który zaczął biec za pojazdem. To sprawiło, że byli w totalnym szoku!

Wilk biegł za samochodem przez wiele kilometrów

Rodzina spokojnie jechała samochodem, kiedy nagle z mgły wyłonił się młody, szary wilk. Nie wiadomo, dlaczego samochód wzbudził w nim aż takie zainteresowanie, ale widać było, że był nim bardzo zafascynowany. To szokujące, ile miał sił w łapach, ponieważ biegł za pojazdem przez wiele kilometrów. Wyglądało to tak, jakby chciał powiedzieć: „Hej! Nie zostawiajcie mnie tu! Weźcie mnie ze sobą!”.

Dla bezpieczeństwa rodzina nie zatrzymała samochodu. Uwiecznili jednak gonitwę na wideo. Widać na nim ogromną determinację, jaką miał w sobie wilk. Po prostu nie spuszczał z nich wzroku!

Jak wspomnieliśmy, wilk ścigał rodzinny samochód przez wiele kilometrów, zanim w końcu wrócił do lasu. Jednak rodzina martwiła się, że dziwnie przyjazne zwierzę naraża swoje życie na ruchliwych drogach. Postanowili więc zaalarmować władze, aby upewnić się, że wilk jest bezpieczny i zdrowy.

Później nagranie trafiło do sieci, a internauci dostrzegli w nim coś niespodziewanego. Niektórzy pisali w komentarzach, że być może to był dawniej porzucony pies, który wychował się wśród wilków i stał się dziki.

To wyjaśniałoby determinację w gonieniu auta, tak niestety robią porzucone psy w nadziei, że ich właściciel się zatrzyma i zabierze je ze sobą. Niestety trudno jest zweryfikować, ile prawdy jest w tej teorii, że nagrany wilk to tak naprawdę porzucony, dziki pies.

Nagranie z gonitwy zobaczysz poniżej:

Może Cię zainteresować