Kategorie Wideo

Dziecko z całej siły uderza kota. Jednak zwierzak nie pozostaje mu dłużny

Zadaniem każdego rodzica jest nauczenie swojego dziecka szacunku zarówno do innych ludzi jak i do zwierząt. Jakiś czas temu do sieci trafił filmik, który wzbudził burzliwą dyskusję. Widać na nim, jak zdenerwowane dziecko z całej siły uderza kota. Zwierzak nie pozostał jednak dłużny i postanowił się obronić.

Zwierzę „bez powodu” zaatakowało „niewinne” dziecko?

Przyznaj ile razy słyszałeś w mediach, że zwierzak pogryzł lub podrapał dziecko? Rodzice dziwią się wtedy, bo przecież pupil nigdy nie był agresywny. Zazwyczaj takie zwierzęta są później usypiane. Zastanówmy się teraz, czy jakikolwiek zwierzak domowy bez powodu jest w stanie zaatakować małego człowieka?

Często zdarza się, że dzieci zaczepiają zwierzęta oraz robią im krzywdę. Pies lub kot wysyła wtedy sygnał ostrzegawczy, którego malec nie jest w stanie odczytać i dalej zaczepia pupila. W takiej sytuacji zwierzę może obronić się przez atak. Na końcu okazuje się, że wszystkiemu winien jest futrzak, który „bez powodu” zaatakował „niewinne” dziecko.

Szacunek do zwierząt

Każde dziecko powinno być uczone od małego, że zwierzakom należy się szacunek. One również mają prawo do własnej przestrzeni oraz spokoju. Dziecko nigdy nie powinno zaczepiać jakiegokolwiek zwierzęcia, ponieważ może się to dla niego źle skończyć. Rolą rodzica jest nauczyć swoją pociechę odpowiedniego podejścia do naszych futrzanych przyjaciół.

Źródło: facebook.com | Fotografie: facebook.com