×

DOG NIEMIECKI – największy pies świata. Jego rozmiar jest imponujący!

Dog niemiecki – największy pies świata, którego rozmiar jest naprawdę imponujący! Czas poznać tę ogromną rasę nieco bliżej. Ile mierzy i waży największy pies świata Zeus? Przewiń poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Reklama

Dog niemiecki - największy pies świata

Dog niemiecki – największy pies świata

Dog niemiecki to największy pies na świecie. Przedstawiciele tej rasy osiągają naprawdę imponujące rozmiary.

Dog niemiecki wzrost

Męscy przedstawiciele rasy osiągają średnią wysokość w kłębie od 80 do 90 cm, a żeńskie przedstawicielki od 72 do 84 cm. Istniały jednak wyższe osobniki.

Reklama

Dog niemiecki waga

Samce ważą minimum 54 kg natomiast suczki osiągają wagę minimum 46 kg.

Dog niemiecki sierść

Sierść doga niemieckiego jest krótka, gładka i przylegająca do ciała. Może występować w różnych umaszczeniach: arlekin, czarnym, błękitnym, żółtym, pręgowanym oraz merle.

Reklama
  • Dog niemiecki arlekin:

Dog niemiecki arlekin

  • Dog niemiecki czarny:

Dog niemiecki czarny

  • Dog niemiecki błękitny:

Dog niemiecki błękitny

  • Dog niemiecki żółty:

Dog niemiecki żółty

  • Dog niemiecki pręgowany:

Dog niemiecki pręgowany

  • Dog niemiecki merle:

Dog niemiecki merle

Największy pies świata Zeus

Dog niemiecki Zeus to największy pies na świecie. Jego wysokość w kłębie wynosiła 112 cm, ale gdy stanął na tylnych łapach mierzył aż 218 cm! Czworonóg był wyższy niż większość koszykarzy z NBA.

Zeus ważył 75 kg i mieszkał z opiekunami Denise i Kevinem Doorlag w mieście Kalamazoo (Stany Zjednoczone). W 2012 roku czworonóg trafił do księgi Rekordów Guinnessa, a zmarł 2 lata później.

Źródło: npr.org

Źródło: npr.org

Księga Rekordów Guinnessa największy pies świata

Zeus to największy pies na świecie odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa. Jak na razie żadnemu czworonogowi nie udało się pobić jego rozmiarów.

Reklama
Źródło: imgur.com

Źródło: imgur.com

Dog niemiecki historia

Przodkami tej rasy były psy tropiące, które wykorzystywano do polowań na dziki. Hodowle doga zostały jednak ograniczone wraz ze spadkiem liczby dzików na terytorium Niemiec. Wtedy te czworonogi zaczęły zyskiwać popularność jako psy towarzyszące. Pierwszy wzorzec doga niemieckiego ustalono w 1880 roku. Jednym z wielkich miłośników rasy był Otto von Bismarck.

Dog niemiecki

Dog niemiecki charakter

Nie daj się zwieść ogromnym rozmiarom tych psiaków. W rzeczywistości dogi są bardzo łagodne, delikatne i przyjazne. Silnie przywiązują się do swoich opiekunów i kochają dzieci. Wobec obcych mogą jednak być nieufne. Przedstawiciela rasy najlepiej szkolić od szczeniaka.

Zobacz także: Prawdziwy Scooby-Doo żyje i ten pies jest tego dowodem. Największy, a zarazem najstrachliwszy!

Dog niemiecki - największy pies świata

Dog niemiecki zdrowie

Jak każda duża rasa, psy te są narażone na dysplazję stawów. Oprócz tego mogą mieć problemy z sercem oraz kośćmi.

W przypadku dogów niemieckich częstą dolegliwością jest zagrażający życiu skręt żołądka – z tego powodu tych psów nigdy nie wolno karmić tuż przed aktywnością fizyczną.

Długość życia wynosi od 8 do 10 lat.

Dog niemiecki największy pies świata

Dog niemiecki pielęgnacja

Krótką sierść doga niemieckiego należy szczotkować raz na jakiś czas. Oprócz tego nie zapominaj o przemywaniu oczu, uszu oraz myciu zębów specjalną pastą bez dodatku fluoru. Jeśli twój pies nie przepada za myciem zębów, użyj SZCZOTKO-GRYZAKA, dzięki któremu twój pupil samodzielnie zadba o higienę jamy ustnej.

Zobacz także: SZCZOTKO-GRYZAK do samodzielnego czyszczenia zębów 

Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja łapek oraz przycinanie pazurków.

Zobacz także: 5 niezbędnych porad dotyczących dbania o psie łapki

Dog niemiecki szczeniak

Dog niemiecki szczeniak

Myślisz o przygarnięciu szczeniaka doga niemieckiego? Jeśli jesteś w stanie spełnić wszystkie potrzeby tego psa, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Pamiętaj, że szczenię może być ci wydane najwcześniej w wieku 8 tygodni.

Dog niemiecki szczeniak

Dog niemiecki hodowla

Jeśli chcesz zakupić doga niemieckiego, wybierz hodowlę, która jest zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym lub w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. Takie hodowle prowadzone są przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy.

Dog niemiecki adopcja

Zdarza się, że psy tej rasy są dostępne do adopcji. Koniecznie popytaj w schroniskach oraz fundacjach – być może któryś z nich czeka właśnie na ciebie!

Dog niemiecki - największy pies świata

Dog niemiecki cena

Ile kosztuje dog niemiecki? Pies tej rasy z rodowodem pochodzący z zarejestrowanej hodowli kosztuje od 2000 zł do 4000 zł. Cena może być zależna od predyspozycji wystawowych oraz genów. Nie daj się skusić zbyt niską ceną, bo padniesz wtedy ofiarą pseudo-hodowli!

Zobacz także: 10 niepokojących sygnałów, które świadczą, że szczeniak pochodzi z pseudo-hodowli

 

 

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować