×

Niepełnosprawny mężczyzna po długiej rozłące w końcu odzyskuje swojego psa. Co za spotkanie…

Ta historia jest dowodem na to, że nigdy nie wolno tracić nadziei, nawet kiedy wszystko wygląda już beznadziejnie. Poznajcie Davida oraz Zeusa, którzy po długiej rozłące w końcu zjednoczyli się ponownie.

Czarne chmury

10 lat temu David Guindon z San Bernardino w Kaliforni doznał zawału serca i udaru mózgu, przez co stracił sprawność i został przykuty do wózka inwalidzkiego. Potrzebował więc psa przewodnika, który ułatwiłby mu codzienne życie. W 2014 roku dołączył do niego husky o imieniu Zeus, który został specjalnie wyszkolony do wykonywania zadań, przy których David potrzebował pomocy.

Dwa lata temu pielęgniarka pracująca w domu Davida zostawiła otwarte drzwi, a Zeus wyszedł i już nie wrócił. Przez cały czas David gorączkowo poszukiwał psa – rozdawał u lotki, a nawet wynajął detektywa, który miał znaleźć zaginionego czworonoga. W życiu mężczyzny pojawił się już nowy pies o imieniu Zero, ale mimo to David wcale nie tracił nadziei na odnalezienie ukochanego Zeusa.

Psa odnaleziono, ale to wcale nie oznaczało koniec problemów…

Półtora roku po zniknięciu Zeusa, David odebrał telefon od Home Again, czyli firmy, w której zarejestrowano mikrochip Zeusa. David był zachwycony, gdy powiedzieli mu, że znaleziono jego psa, ale niestety wcale nie oznaczało to, że czworonóg miał wrócić do domu. Home Again wyjaśniło, że pewna kobieta chciała ponownie zarejestrować mikrochip Zeusa na swoje nazwisko, a więc proszą Davida o zgodę na to. Mężczyzna odmówił i wyjaśnił, że jego pies nie został nikomu oddany. Czworonóg zaginął, a on chciałby go odzyskać.

Kobieta, która znalazła Zeusa, nie chciała go zwrócić Davidowi, pomimo że mikrochip był zarejestrowany na jego nazwisko. Kobieta tłumaczyła, że husky bardzo związał się z jej autystycznym dzieckiem i absolutnie go nie odda. Home Again nie było w stanie podać Davidowi informacji o owej kobiecie, aby się z nią skontaktować. Chcąc ponownie zobaczyć swojego psa, mężczyzna skontaktował się więc z lokalną kontrolą zwierząt w celu uzyskania pomocy, ale nie mieli oni żadnych informacji ani o Zeusie ani o kobiecie, ponieważ Zeus nigdy nie znalazł się pod ich opieką.

Szczęśliwe zakończenie

David skontaktował się z lokalnymi organami ścigającymi, a następnie złożył raport na policji. Kiedy funkcjonariusze dotarli do domu kobiety, ona przyznała im, że Zeus uciekł.

David rozmawiał z KABC News w San Bernardino, a jego historia szybko stała się popularna, gdy ludzie oburzeli się, że ktoś może być tak bezduszny, odmawiając zwrotu ukochanego psa niepełnosprawnemu mężczyźnie. Ale w dniu, w którym wywiad z Davidem został udostępniony dla opinii publicznej, otrzymał on kolejny telefon, tym razem od policjanta, który powiedział, że kobieta, która opiekowała się Zeusem, zmieniła zdanie i oddała go miejscowej kontroli zwierząt.

To było niezwykłe spotkanie

W końcu nadszedł dzień, w którym David i Zeus spotkali się ponownie. To była chwila pełna emocji oraz łez wzruszeń. Po wszystkim psiak wrócił do swojego domu i poznał swojego nowego brata, Zero.

Ponowne spotkanie tej dwójki możesz obejrzeć na poniższym filmiku:

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować