×

Czemu kot chce iść ze mną do toalety? Nie bez powodu chce wejść do środka, gdy się załatwiasz

Miłośnicy kotów zadają sobie to pytanie praktycznie codziennie: Dlaczego te zwierzęta niemal zawsze przychodzą za mną do toalety?! Koty śledzą swoich właścicieli dosłownie na każdym kroku, jednak to łazienka wydaje się być dla nich miejscem, gdzie szczególnie lubią przebywać w obecności domowników. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?

Mój kto robi to cały czas. Jeśli nie wpuszczę go za sobą do łazienki, kładzie się pod drzwiami, miauczy i czeka, aż go tam wpuszczę.

Koty prawdopodobnie myślą, że jeśli robimy coś za zamkniętymi drzwiami to… prawdopodobnie bawimy się bez nich! Kto, jak kto, ale domowe futrzaki nie mogą opuścić dobrej zabawy, dlatego robią wszystko, aby wejść do środka.

Inna teoria głosi, że… koty po prostu się martwią – martwią się, czy aby na pewno nic Ci się nie stało za zamkniętymi drzwiami.

Niewykluczone również, że nasi futrzani przyjaciele chcą być po prostu COOL. Pomieszczenia wyłożone kafelkami zawsze dodadzą parę punktów do atrakcyjności zwierzaków.

Kolejnym powodem, dla którego koty chodzą za nami może być przywiązanie, co oznaczałoby, że chcą pokonywać wszelkie przeciwności losu razem z nami.

Niektóre zachowania kotów wykraczają jednak poza wszelkie rozumowanie np. gdy rozkładają się w ściągniętych do kostek majtkach.

Jak to wytłumaczyć?! Która z tych teorii jest dla Ciebie najbardziej prawdopodobna?

Może Cię zainteresować