×

Bezpański kot wkradł się do klatki rysia. Szokujący finał

Kiedy poznaliśmy tę historię nie mogliśmy uwierzyć, że jest ona prawdziwa. Jak się jednak okazuje, przyjaźń może narodzić się nawet w najmniej spodziewanych warunkach.

Kot w zoo

W St. Petersburgu w Rosji, bezdomny kot wkradł się do miejscowego ZOO. Samotne i wygłodniałe zwierzę szukało miłości i pożywienia. Kiedy już wszedł na terytorium ogrodu zoologicznego okazało się, że upragnione jedzenie i woda znajdowała się w „królestwie” rysia, które wydawało się najmniej odpowiednim miejscem dla małego kota.

k1

Jak się okazuje wszystkie żyjące stworzenia na równi z pożywieniem potrzebują także miłości, podobnie jak my ludzie. Świat bez miłości nie miałby sensu, a uczucia i przywiązania spragnione są nawet zwierzęta, które na pozór wydawałyby się samowystarczalne, a nie tylko te żyjące w stadzie. Po prostu świat bez towarzystwa jest samotnym i przerażającym miejscem.

Kot zaprzyjaźnia się z rysiem

Choć ryś i kot teoretycznie pochodzą z tej samej rodziny, to już na pierwszy rzut oka widać jak bardzo się różnią, chociażby pod względem rozmiarów. W tym przypadku dzielące różnice nie przekreśliły jednak wspaniałej przyjaźni. Ich zaangażowanie i oddanie widać najlepiej na nagraniu.

k2

Bezdomny kotek był wyczerpany i zdesperowany. Z relacji świadków wynika, że zwierzę wślizgnęło się do domu rysia by zdobyć żywność i wodę. Samotne stworzonko nie zostało odrzucone i zaatakowane przez rysia. Co więcej większy kot zaopiekował się intruzem, przygarnął go i otoczył opieką.

Bezgraniczna miłość

Od pierwszej chwili kotek znalazł w rysiu drugą mamę. Zwierzaki połączyła bardzo mocna więź, z której cieszy się zarówno kotek, jak i ryś. Ta relacja pokazuje, że w przypadku miłości nie ma żadnych granic, ani podziałów. Można pokochać każdego niezależnie od wszystkiego!

k3

Pracownicy ZOO początkowo byli w szoku kiedy zobaczyli niezwykłą parę razem. Od razu zauważyli jednak, że zwierzęta są ze sobą bardzo szczęśliwe i potrzebują się nawzajem, dlatego też rysia i kota nie rozdzielono. Co więcej, wszystko urządzono tak, aby zwierzaki mogły mieszkać razem.

k4

Ryś

Ryś zaliczany jest do kategorii średnich kotów. Żyje w lasach Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Ryś to samotnik, który poluje nocą, aby uniknąć kontaktu z innymi zwierzętami. Jest zawodowym myśliwym, który potrafi rozpoznać mysz z dużej odległości.

k5

Petersburg ZOO jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Rosji. Miejsce to określane jest mianem „The Leningrad Zoo”, bądź „Leningradskiy Zoopark”. ZOO w 1865 roku założyła Sofia i Julius Gerhardt. Obecnie w ogrodzie żyje około 2 000 zwierząt, w tym ponad 400 gatunków.

Może Cię zainteresować