×

10 najlepszych obronnych ras psów, przy których można czuć się bezpiecznie

Każdy pies potrafi poświęcić się dla ludzi, których kocha i jest w stanie zrobić dla nich naprawdę wiele. Niektóre rasy mają jednak więcej instynktu obronnego niż inne. Nie wspominając już o większej sile i zaciekłości, dzięki którym będą potrafiły wyciągnąć cię nawet z najstraszniejszej opresji. Poniżej zobaczysz listę 10 ras psów, przy których zawsze możesz czuć się bezpiecznie.

Reklama

10 najlepszych obronnych ras psów, przy których można czuć się bezpiecznie:

#1 Owczarek niemiecki

Jedna z najbardziej popularnych ras stróżujących. Owczarki niemieckie często wykorzystywane są przez policję, a nawet wojsko. Ich siła i instynkt ochronny sprawiają, że stają się doskonałymi obrońcami całej rodziny. Oprócz tego są niezwykle wierne i lojalne.

#2 Amerykański staffordshire terier

Krępe, umięśnione i potężne psy. Są bardzo szczęśliwe, gdy stają się ważnymi członkami rodziny. To nieustraszeni obrońcy, a zarazem czułe i kochające zwierzaki domowe.

Reklama

#3 Bokser

Źródło: wikipedia.org

Źródło: wikipedia.org

Wysportowane i potężne psy o silnymi instynkcie opiekuńczym. Boksery to wspaniałe zwierzaki domowe i są znane ze swojej miłości do dzieci. Mimo że są delikatne i czułe, to doskonale sprawdzają się w stróżowaniu.

#4 Rottweiler

Źródło: wikipedia.org

Źródło: wikipedia.org

Te psy słyną ze złej reputacji, ale w rzeczywistości to tylko stereotyp. Są nieustraszonymi obrońcami, ale równocześnie są bardzo kochające w stosunku do swoich bliskich. Obcych traktują z rezerwą i dystansem.

Reklama

#5 Akita

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Rasa pochodzi z Japonii i została uznana za zabytek narodowy kraju. Akita to piękny pies, w którego naturze leży pilnowanie i strzeżenie domu. Oprócz tego rasa odznacza się inteligencją oraz oddaniem dla swoich opiekunów. Te psy wymagają jednak regularnego treningu.

#6 Rhodesian ridgeback

Południowoafrykański pies, który został wyhodowany do polowań na lwy. Jest bardzo silny, ale również niezwykle czuły i kochający. Będzie doskonale opiekować się dziećmi, a także chronić swoją rodzinę. Pamiętaj jednak, że to są aktywne psy, które potrzebują dużej ilości ruchu.

#7 Kuvasz

Kuvasz to duży i przytulny pies, który silnie przywiązuje się do swojej rodziny. Potrafi poświęcać się dla swoich bliskich i bronić ich na każdym kroku. Doskonały pies stróżujący, a zarazem zwierzak domowy.

Reklama

#8 Bulmastif

Muskularne i potężne psy, które są wystarczająco silne, aby powstrzymać każdego potencjalnego intruza. Ta rasa posiada również bardzo delikatne usposobienie, a szczególnie w stosunku do swojej własnej rodziny.

#9 Chow chow

Zapewne dziwisz się, że ten puchaty pies znalazł się na naszej liście. Czy wiedziałeś jednak, że ta rasa była kiedyś używana do ochrony rezydencji królewskich w Chinach? Tak, właśnie po to została wyhodowana! Czworonogi rasy Chow chow są bardzo czujne, ale zarazem słodkie i czułe dla swoich bliskich.

#10 Doberman

Lojalne i niezwykle inteligentne psy. Potrafią bronić swoich bliskich i nie pozwolą, aby spadł im z głowy choć jeden włos.

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować