×

Fotograf przedstawił świat psów od dołu. Wykorzystał do tego szklany stół

Przedstawiony projekt nosi nietypową nazwę „Pod Psami”. Oczywiście, jego tytuł nie wziął się z przypadku, ponieważ fotografie przedstawiają naszych czworonożnych przyjaciół sfotografowanych… od spodu! Aby nasza uwaga skupiała się właśnie na nich, psy zostały przedstawione na czarnym tle.

Jak się okazuje to nie pierwszy tego typu projekt. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć zdjęcia o podobnej tematyce – „Pod Królikami”, „Pod Końmi”, czy tez „Pod Kotami”. Choć niektóre psy sprawiały zabawne wrażenie, ich wygląd uległ całkowitej zmianie, gdy stanęły na przeźroczystym szkle.

Jak twierdzi autor, Andrius Burba, te sesje zdjęciowe nauczyły go dwóch głównych rzeczy. Koty uważają się za władców świata, ponieważ ludzie je karmią, kochają i dają im dach nad głową. Psy natomiast postrzegają ludzi jako istoty nadrzędne, które je karmią, kochają i dają im schronienie w zamian za posłuszeństwo.

W celu wykonania tych wyjątkowych fotografii autor stworzył specjalny, szklany stół, aby uchwycić niezwykłą reakcję psów. Dodaje, że w przyszłości na ich miejscu chciałby postawić… tygrysy! Zapowiada się ciekawie.

Może Cię zainteresować