×

Usłyszał cichy pisk dochodzący spod swoich stóp. Pod ziemią uwięziony był bezradny pies

Maverick jest 12-letnim owczarkiem niemieckim, który na pewno nie miał łatwego życia. Kiedy był młodszy nieustannie narażony był na niebezpieczeństwo błąkając się po ruchliwych drogach, aż w końcu został potrącony przez samochód. Później wpadł w pułapkę zastawioną na dzikie zwierzęta. Choć do tej pory wycierpiał wiele, jego męka była daleka od zakończenia.

pies-5

Maverick mieszkał u rodziny zastępczej. Pewnego dnia wyszedł do ogrodu, ale tego dnia już nie wrócił do domu.

Zmartwiona rodzina rozpaczliwie szukała psa, jednak bezskutecznie. Pomimo wszystko właścicielka nie miała zamiaru rezygnować

pies-4

„Musiałam go znaleźć. Słyszałam słaby pisk. Wydobywał się z ziemi. Mój stary, dobry Maverick był ponad metr pod ziemią” – mówi Lisa, właścicielka

Maverick wpadł do zapadliska w ziemi. Woda w reakcji z kamieniem wapiennym utworzyła otwór w ziemi, do którego wpadł pies.

Został pochowany żywcem. Gdy rodzina uświadamia sobie co się wydarzyło, natychmiast próbowała mu pomóc.

pies-6

Jednak im bardziej wszyscy kopali, by uwolnić psa, tym bardziej Maverick zapadał się pod ziemię.

Pies spędził tam już trzy dni i mógł umrzeć z powodu braku tlenu lub wycieńczenia. Liczyła się każda chwila. Zrozpaczona rodzina wezwała pomoc. Po dwóch godzinach w końcu udaje się uwolnić psa.

pies-6

Maverick natychmiast został przewieziony do szpitala. Tam spędził kilka dni, by odzyskać zdrowie.

Pies był w szoku, ale powoli zaczął wracać do zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Najważniejsze, że zagrożenie minęło i pies jest w końcu wolny.

pies-2

Po kilku dniach pies w końcu może wrócić do domu, do swojej rodziny. Wszyscy członkowie z Lisą na czele nie potrafili powstrzymać ulgi i radości na widok Mavericka.

Wszyscy bardzo się o niego troszczą i dbają o jego bezpieczeństwo. Rodzina planuje nie spuszczać z niego oka, by Maverick w końcu zaznał odrobinę spokoju.

pies-3

Może Cię zainteresować