×

Chory, łysy pies przechodzi niesamowitą metamorfozę

Gdy pies o imieniu Dobby trafił do weterynarza, nikt nie mógł uwierzyć własnym oczom. Mały czworonóg był chory, prawie całkowicie łysy, a jego skóra miała czerwony kolor. Prawdę mówiąc zwierzak w ogóle nie wyglądał jak przedstawiciel swojego gatunku. Na jego widok serca pracowników kliniki złamały się na tysiące kawałków.

Pies w przerażającym stanie trafił do weterynarza

Wszystko miało miejsce w styczniu 2016 r. Sara Harper była wtedy w pracy, a gdy spojrzała na Dobbiego, od razu wiedziała, że musi mu pomóc.

„Kobieta, która go przyprowadziła, powiedziała, że on ma 5 lat. To był pierwszy raz kiedy on widział weterynarza. Wyglądał przerażająco, a moją misją było go uratować.” – mówi Sara Harper.

Źródło: <a href=Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Masa problemów zdrowotnych

Psu doskwierało wiele problemów zdrowotnych – był wychudzony, miał przerośnięte pazurki, które zaczęły wbijać się w jego łapki, nie wspominając już o stanie jego skóry.

„Właścicielka powiedziała, że nie chce wydawać na niego pieniędzy. Ja poprosiłam ją, żeby oddała mi swojego psa. Na szczęście natychmiast się zgodziła.”

Rozpoczęcie leczenia

„Mogłam sobie jedynie wyobrazić, jak wielki ból mu doskwierał. Wraz z innymi pracownikami rozpoczęliśmy jego leczenie. Najpierw musieliśmy jednak przyciąć mu pazurki oraz dobrze go wykąpać.”

Przez cały proces Dobby na nic nie narzekał – wyglądał, jakby wiedział, że w końcu jest w dobrych rękach. Pies był słodki, uroczy oraz wdzięczny za okazaną pomoc. W jego oczach było widać masę ciepła.

Źródło: <a href=Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Droga do wyzdrowienia

Po otrzymaniu podstawowej pomocy pies został zajęty przez Pawsabilities Rescue. Członkowie organizacji wspierali czworonoga w jego dalszej podróży do wyzdrowienia.

„Przez kilka miesięcy Dobby był poddawany kąpielom leczniczym, które miały uzdrowić jego skórę. Powoli zaczęło odrastać mu utracone futro.”

Źródło: <a href=Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Adopcja psa

Gdy Liz Ford zobaczyła zdjęcie czworonoga, od razu wiedziała, że on musi dołączyć do jej rodziny. Kobieta zakochała się w psiaku od pierwszego wejrzenia.

„Nie mogłam uwierzyć własnym oczom, gdy go zobaczyłam. Od razu wysłałam wniosek o jego adopcję, który został zaakceptowany. Gdy zobaczyłam go pierwszy raz, on od razu zwinął się na moich kolanach. Potem musiałam już tylko czekać, aż Dobby będzie gotowy na zamieszkanie w moim domu.”

Źródło: <a href=Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Pierwszy dzień w nowym domu

Po 4 miesiącach kobieta w końcu mogła zabrać psa do swojego domu. Już wtedy było jasne, że Dobby wspaniale zaklimatyzuje się ze swoją nową rodziną. Oprócz kochających opiekunów, zyskał także nowego psiego brata.

„Jego skóra wciąż się goiła, a my byliśmy zdeterminowani, aby kontynuować jego leczenie. Chcieliśmy, żeby wrócił do całkowitej formy.”

Niesamowita metamorfoza

Dzięki opiece i zdeterminowaniu nowych opiekunów, pies zamienił się w zupełnie innego zwierzaka. Wystarczy na niego spojrzeć!

Źródło: <a href=Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Teraz Dobby jest pokryty białym, puszystym futerkiem i wygląda zupełnie inaczej niż pies, który kilka lat temu trafił do kliniki weterynaryjnej. Czworonóg kocha swoje nowe życie – uwielbia bawić się i biegać po domu ze swoim bratem. Wygląda na to, że nigdy nie był równie szczęśliwy.

„Jesteśmy z niego tacy dumni. On bardzo daleko zaszedł i ani przez chwilę się nie poddał. Tak bardzo cieszę się, że Dobby jest członkiem mojej rodziny.”

<a href=Źródło: Liz Ford / thedodo.com">

Źródło: Liz Ford / thedodo.com

Dobby przeszedł niezwykłą metamorfozę

Zarówno ciało jak i dusza małego psa zostały uzdrowione. Teraz przed tym zwierzakiem same szczęśliwe chwile. Nigdy więcej cierpienia!

 

Może Cię zainteresować