×

Utknął w płocie, zaatakowały go inne psy. Nie miał jak się obronić, straszny finał

Każdy pies jest piękny na swój sposób. Również ten, który na swoim ciele ma znamiona, zranienia czy zniekształcenia spowodowane wypadkiem lub chorobą genetyczną. I każdy z nich tak samo zasługuje na miłość i kochający dom. Tak również było w przypadku psa o barwnym imieniu – Willy Wonka. Poznajcie jego historię!

Willy Wonka poszukuje domu

Pies ze schroniska trafił tam po groźnym wypadku. Willy Wonka, bo takie imię nosi wspomniany pies, utknął w płocie i został zaatakowany przez inne psy. Doprowadziło to u niego do ciężkiego urazu. Kiedy trafił do kliniki weterynaryjnej, weterynarze byli bezradni. Musieli odciąć mu uszy, aby mógł wrócić do zdrowia po ataku. To było przykre, kiedy Willy Wonka żegnał się ze swoimi kochanymi uszami. Gdy po leczeniu wrócił do schroniska, jego opiekunowie obawiali się, że wada wynikająca z poniesionych obrażeń uniemożliwi mu adopcję.

Willy Wonka
Źródło: Sacramento SPCA / Facebook.com

Wyjątkowy gadżet

Wiedzieli, jak bardzo zasługuje on na kochający dom, jednak martwili się, czy będą w stanie spełnić jego marzenie. Weterynarz John Holmsquist, który wcześniej zajmował się Williy’m, wpadł na genialny pomysł. Przejęty historią psa, wrócił po pracy do swojego domu i postanowił sprawić mu niesamowity prezent! Mężczyzna siedział godzinami, szydełkując dla Willy’ego czapkę z własnymi opadającymi uszami! To było coś niesamowitego! Okazało się, że pupilowi szybko spodobało się jego nowe nakrycie głowy. Wyglądał w nim naprawdę uroczo! A jego zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych szybko stały się hitem wśród internautów. To pomogło znaleźć nowy dom dla Willy’ego!

Niestety długo nie pocieszył się tym faktem, ponieważ pierwszy pies nowej rodziny go nie zaakceptował. Przez co Willy znów trafił do adopcji. Mimo tego niepowodzenia, jego opiekunowie nie poddają się i są przekonani, że istnieje idealna rodzina dla tego cudownego i nietuzinkowego czworonoga.

Określają Willy’ego jako „kanapowca”, który ma doświadczenie w życiu z dziećmi, a także dobrze dogaduje się z psami, które doceniają jego towarzyską osobowość i nieco  inny wygląd. Trzymamy kciuki za tego wyjątkowego psiaka!

Może Cię zainteresować