×

Dalmatyńczyk odnajduje porzuconego szczeniaka i postanawia zatrzymać go na zawsze

Na początku tego miesiąca, Rey Caquias i jego dalmatyńczyk o imieniu Thiago wybrali się na spacer w pobliżu ich domu w Puerto Rico. Ten uroczy duet nie wiedział wtedy jeszcze, że z przechadzki wrócą nie w dwójkę, a w trójkę. A wszystko właśnie dzięki słodkiemu Thiago.

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Dziwne zachowanie psa miało swoją przyczynę

W trakcie spaceru Rey Caquias zauważył, że jego pies dość dziwnie się zachowuje. Thiago wyglądał na rozproszonego. Jego właściciel wołał go, ale on wydawał się nalegać, aby lepiej przyjrzeć się czemuś, co znajdowało się obok ścieżki.

Wolałem go, ale mnie ignorował. Podszedłem więc bliżej, a wtedy usłyszałem ciche szczekanie. Potem przyjrzałem się uważnie i zobaczyłem bardzo przestraszonego, małego szczeniaka. – opowiada Rey.

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Uratowany w samą porę

Szczeniak, który prawdopodobnie został porzucony, był chudy i przestraszony. Najprawdopodobniej nie przeżyłby dłużej sam. Ale dzięki Thiago, został w samą porę uratowany uratowany.

Rey Caquias postanowił pomóc maluchowi, który początkowo ugryzł go ze strachu. Ale po znalezieniu pudła, w którym mógł go przetransportować, udało mu się bezpiecznie zabrać pieska do domu.

Oto filmik, który nakręcił Rey:

@reycaquias

#dalmata

♬ sonido original – Rey

Rey Caquias wykąpał i nakarmił szczeniaka, a następnie zabrał go do weterynarza. Przez całą drogę Thiago nie chciał opuścić boku maluszka!

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Szybko poczuł się lepiej

W ciągu zaledwie kilku krótkich dni szczeniak, który wcześniej znajdował się na krawędzi śmierci, poczuł się znacznie lepiej. Teraz był dużo silniejszy i zdrowszy — zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Bardzo go polubiłem. I najwyraźniej Thiago też. – przyznał Rey.

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Ostatecznie Thiago zrobił coś znacznie więcej niż tylko uratowanie życie małego szczeniaka. On także zmienił jego życie na dużo lepsze!

Ta dwójka doskonale się ze sobą dogaduje. – mówi Rey.

Źródło: Rey Caquias

Źródło: Rey Caquias

Nikt dokładnie nie wie, jak wyglądało wcześniejsze życie tego szczeniaka – ale nie ma wątpliwości, że Thiago odnalazł go w samą porę.

Jestem taki szczęśliwy, że Thiago go odnalazł, a teraz nasza rodzina się powiększyła. Razem jest super! – dodał Rey.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować