Ten filmik obejrzało ponad 120 milionów osób. Niezwykła reakcja psa na napad lęku
Psy serwisowe to nieocenione wsparcie dla osób niepełnosprawnych czy też osób zmagającymi się z nagłymi napadami lęku. Doskonale obrazuje to filmik, który obejrzało już ponad 120 milionów osób. Wideo ukazuje symulowany atak lęku oraz reakcję psa serwisowego. To jest po prostu niesamowite…
Wideo, które obejrzało ponad 120 milionów osób
„Symulowałam krótki i w miarę spokojny atak lęku oraz reakcję psa serwisowego. Normalnie moje ataki są 10 razy silniejsze od tego.
Mój filmik ma na celu edukowanie ludzi i pokazanie im, jak bardzo psy serwisowe pomagają w czasie napadów lęku. Mam nadzieję, że w ten sposób pomogę chociaż jednej osobie, która zmaga się z podobnym problemem.
Brantley jest wyszkolony, aby nie zostawiać mnie samej w czasie ataku oraz nie dopuścić do zrobienia sobie krzywdy. Potrafi mnie uspokoić oraz powstrzymać niepożądane zachowanie i dlatego używa swoich łap, aby powstrzymać mnie przed zranieniem się. Wykonuje też stymulację dotykową.
Jeśli zobaczysz taką sytuację, zostaw taką osobę w spokoju i pozwól jej psu wykonać swoją pracę” – napisała autorka pod filmikiem.
Aby obejrzeć filmik, kliknij TUTAJ
Co każdy powinien wiedzieć o psach serwisowych
Psy serwisowe stają się coraz popularniejsze, co jest wspaniałą wiadomością dla osób, które tak bardzo ich potrzebują. Takie czworonogi to wybawienie dla niepełnosprawnych, ponieważ dzięki nim ich życie staje się dużo łatwiejsze. Niestety ludzie wciąż mało wiedzą na temat tych zwierzaków. Co powinieneś robić, gdy zobaczysz psa serwisowego?
#1 Nie zaczepiaj psa serwisowego
Chociaż trudno mu się oprzeć, to pamiętaj, że pies serwisowy jest psem pracującym! Te czworonogi są dobrze wyszkolone i nie gryzą. Mimo to muszą zachować czujność w czasie służby. Jeśli będziesz zaczepiać takiego psa oraz go głaskać, to rozproszysz go, przez co może nie wykonać dobrze swoich zadań.
Pamiętaj, że poza służbą psy serwisowe otrzymują masę miłości od swoich wdzięcznych opiekunów. W rzeczywistości twoja czułość nie jest im do niczego potrzebna.
#2 Nie ignoruj próśb opiekuna psa serwisowego
Jeżeli opiekun takiego czworonoga poprosi cię, abyś odszedł, to posłuchaj go. Pamiętaj, że on najlepiej wie, jak działa jego pies. Wcale nie robi tego z nieuprzejmości. Najważniejsze jest, aby nie rozpraszać psa serwisowego! Nie utrudniaj tego.
#3 Trzymaj swojego psa z daleka
Twój pies prawdopodobnie będzie chętny do zabawy z każdym psem, którego spotka, ale najlepiej jest trzymać pupila z daleka od psa serwisowego.
Chociaż twój czworonóg może być przyjazny, to zdarzały się już incydenty z niewytrenowanymi zwierzakami, które zaszkodziły psom serwisowym. Może to spowodować uraz u psa pracującego, co poważnie zaszkodzi zarówno jemu jak i jego niepełnosprawnemu opiekunowi.
#4 Nie częstuj psa serwisowego jedzeniem
Może się wydawać, że dobrym pomysłem jest danie psu służbowemu przysmaku. Pamiętaj jednak, że oferowanie jakiejkolwiek karmy dla psów bez uprzedniego pytania jest niegrzeczne. Ponadto, dla psa służbowego taka sytuacja byłaby kolejnym sposobem na rozproszenie jego pracy.
#5 Ustępuj pierwszeństwa psom serwisowym oraz ich opiekunom
Ustąpienie pierwszeństwa psu serwisowemu oraz jego opiekunowi z pewnością ułatwi im pracę. Rób to zarówno na chodniku, ulicy czy też w komunikacji miejskiej. Co więcej, nie powinieneś chodzić razem z opiekunem bez pozwolenia. To mogłoby być mylące dla czworonoga.
#6 Nie pytaj, dlaczego ktoś potrzebuje psa serwisowego
To wydaje się oczywiste, jednak warto o tym przypomnieć. Pytanie obcej osoby o takie sprawy nigdy nie jest fajne. Pamiętaj, że to osobista sprawa opiekuna, dlaczego potrzebuje psa serwisowego. Jeżeli będzie chciał, to sam ci o tym opowie.
#7 Jeżeli pies serwisowy podejdzie do ciebie bez opiekuna, to pójdź za nim
Jeżeli pies serwisowy jest sam i cię zaczepia, to znaczy, że jego opiekun ma kłopoty. W takiej sytuacji zawsze pójdź za czworonogiem, a następnie wezwij pomoc. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.