×

Suczka stoczyła walkę z kobrą, aby uratować roczną dziewczynkę. Finał okazał się być tragiczny

Psy to najwspanialsze istoty na Ziemi, a ta sytuacja jest na to kolejnym dowodem. Dwa psy poświęciły własne życie, aby powstrzymać groźną kobrę przed dostaniem się do domu. W środku znajdowało się bowiem śpiące dziecko.

Dwa bohaterskie psy

Roczna dziewczynka o imieniu Skye spała w domu na Filipinach, a pewnym momencie na ogródek dostał się niebezpieczny wąż. Zamontowana kamera wykazała, że widząc gada, dwa psy natychmiast do niego podbiegły. Robiły wszystko, aby nie pozwolić mu przedostać się do domu.

 

Przykry finał

Po 2-minutowej walce psom udało się zwyciężyć z wężem – gad zmarł. Niestety wskutek ukąszenia przez kobrę śmierć poniósł również jeden z czworonogów, a dokładniej suczka o imieniu Miley. Druga suczka (Moxie) przeżyła, ale wąż rozpylił jad, który odebrał jej wzrok.

„W czasie całej tej sytuacji byliśmy w pracy. Nasza córka spała w domu i znajdowała się pod opieką niani. Gdy wróciliśmy, byliśmy zarówno zszokowani jak i dumni z psów. Nigdy nie zapomnimy Miley tego, co zrobiła dla naszej córki. Bardzo za nią tęsknimy. Na szczęście Moxie przeżyła, ale straciła wzrok. Psy to niezwykłe istoty” – przyznali rodzice dziewczynki.

Spoczywaj w pokoju Miley!

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować