×

Suczka labradora wydała na świat niezwykle rzadki miot szczeniąt. To nie zdarza się często!

Takie narodziny zdarzają się niezwykle rzadko! Czarny labrador retriever o imieniu Zola urodziła miot liczący 10 szczeniąt, a maluszki są mieszanką trzech różnych kolorów – biszkoptowego, czekoladowego i czarnego. Co za słodka rodzinka!

Reklama
Źródło: SWNS / swns.com

Źródło: SWNS / swns.com

Trzy kolory szczeniąt labradora w jednym miocie

Zola to 4-letnia suczka rasy czarny labrador retriever. Jej właściciele, Tina Davis (62 l.) i Martin Davis (63 l.), prowadzą hodowlę labradorów od 2006 roku. Przez lata hodowali czarne, czekoladowe i biszkoptowe labradory i strategicznie mieszali DNA trzech odmian, aby w końcu uzyskać wszystkie kolory w jednym miocie.

Zola została zapłodniona przez czarnego labradora Rocksa Stevensa, który również został wyhodowany w taki sposób, aby przenosił wszystkie trzy geny koloru. Połączenie prawidłowych genów po obu stronach zajęło ponad dekadę, a mimo to uzyskanie wszystkich kolorów szczeniąt w jednym miocie wciąż nie było pewne.

Reklama

Gdy Zola zaczęła rodzić, Davisowie trzymali kciuki, że na świat przyjdzie miot, na który tak długo czekali. I tak też się stało – ich marzenie się spełniło.

Źródło: SWNS / swns.com

Źródło: SWNS / swns.com

W rezultacie na świat przyszło dziesięć uroczych szczeniaków – dwa biszkoptowe, trzy czekoladowe i pięć czarnych. Maluszki urodziły się 18 października, ale w obecnej chwili wszystkie mają już kochające domy.

Reklama

Dzięki pomyślnemu rozmnożeniu miotu o różnych kolorach, mamy teraz odpowiednią linię, aby kontynuować to, z czego jesteśmy tak bardzo zadowoleni.

Bez względu na kolor każdego z naszych szczeniąt, wiemy, że wszystkie będą wspaniałymi zwierzakami dla swoich nowych rodzin. – dodali Davisowie.

Źródło: SWNS / swns.com

Źródło: SWNS / swns.com

 

 

 

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować