×

Niewidomy pies odmawia opuszczenia swojego przyjaciela. Nie potrafi bez niego funkcjonować

Poznaj dwa psy o imionach Stevie i Jimmy. Ciężko powiedzieć, że oni są ze sobą związani. Te czworonogi po prostu nie są w stanie bez siebie funkcjonować. Większy Stevie to przedstawiciel rasy Shar-Pei. Jest szczególnie zależny od mniejszego Jimmy’ego, ponieważ nie widzi.

Oto Stevie i Jimmy

Dwa psy nie są w stanie bez siebie funkcjonować

„W ciągu 30 lat ratowania zwierząt nigdy nie widzieliśmy takiej więzi pomiędzy dwoma psami. To ciekawe, ponieważ mały Jimmy wie, że jego przyjaciel jest niewidomy i stale się nim opiekuje. Oni są nierozłączni. Stevie uwielbia przebywać ze swoim mniejszym kumplem.” – powiedziała Neda Rosa, wolontariuszka z organizacji California Shar-Pei Rescue.

Dwa czworonogi zostały znalezione na ulicy

Po znalezieniu psy przewieziono do schroniska. Nikt się po nich nie zgłosił, więc najprawdopodobniej właściciel pozbył się ich celowo. Wcześniej musieli mieszkać w jednym domu.

O psach dowiedziała się organizacja California Shar-Pei Rescue

„Jesteśmy specyficzną organizacją i zajmujemy się głównie psami rasy Shar-Pei. Gdy zobaczyliśmy jednak, jak bardzo związani są ze sobą Stevie i Jimmy, to wiedzieliśmy, że nie ma możliwości, aby ich rozdzielić. Wzięliśmy pod swoje skrzydła ich obu.” – mówi Neda Rosa.

Jimmy stale troszczy się o niewidomego przyjaciela

Jimmy jest dużo mniejszy, ale równocześnie aż 5 lat starszy niż Stevie. Mały piesek spędza dużo czasu na opiekowaniu się swoim niewidomym kumplem.

„Ciągle znajduje się przy jego boku i doskonale się nim opiekuje.”

Jak na razie psy mieszkają w małym schronisku prowadzonym przez organizację

Zostaną tam tak długo, aż znajdą dom na zawsze. Ich przyszły właściciel musi rozumieć problemy zdrowotne niewidomego psa, który ostatnio zaczął mieć problemy padaczkowe.

„Prawdopodobnie będzie musiał zażywać leki do końca swojego życia, ale on zdecydowanie jest tego wart.”

Nie ma opcji, aby rozdzielić tę parę

„Stevie i Jimmy muszą być adoptowani razem. Nie ma możliwości, aby ich rozdzielić. Mam nadzieję, że już wkrótce znajdziemy dla nich wymarzony dom. Oni zasługują na wszystko to, co najlepsze.”

 

Może Cię zainteresować