×

Śmiertelnie niebezpieczna zabawka. Jeśli taką masz, natychmiast ją wyrzuć

Posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Oprócz zaspakajania ich podstawowych potrzeb, jesteśmy również odpowiedzialni za ich szczęście. Każdy czworonóg musi mieć w swoim życiu czas na zabawę, co wiąże się z posiadaniem zabawek. W ostatnim czasie jednak jedna z właścicielek przekonała się, że niektóre zabawki są naprawdę niebezpieczne. Przez jedną z nich jej pies Maximus stracił życie.

„W naszym domu przechowujemy zabawki w dużym wiadrze. Jest ono dostępne dla moich dwóch psów w każdej chwili. Nie miałam wcześniej pojęcia, że zabawki kupione w znanych sklepach zoologicznych, mogą zagrażać życiu psa. Przez jedną z nich mój kochany Maximus umarł.” – napisała właścicielka.

Jamie kupiła w sklepie zoologicznym piłkę, która nie składała się z żadnych małych elementów, którymi psy mogłyby się zadławić. Z pozoru piłka ta wydawała się być idealną zabawką.

Jednak gdy Maximus wziął zabawkę do ust i wycisnął powietrze z jej wnętrza, zabawka utknęła wokół jego języka. Spowodowało to opuchnięcie języka czworonoga oraz zablokowanie dróg oddechowych.

Kiedy Maximus uzyskał pomoc medyczną, niestety było już za późno. Jego przedwczesna śmierć przypomina, że musimy być bardzo uważni na to, co kupujemy naszym psom.

Uważnie obserwuj swoje zwierzaki, kiedy bawią się nową zabawką. Jeśli uważasz, że coś jest nie tak, wyrzuć ją lub poproś o zwrot pieniędzy.

Maximus – spoczywaj w pokoju. Zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

 

Może Cię zainteresować