×

Nie żyje pies wykrywający bomby i materiały wybuchowe. Wyprawiono mu pogrzeb z honorami

4 marca zmarł Simba – pies, który służył w Bombaju, wykrywając ładunki wybuchowe oraz bomby. Bohaterski czworonóg został uhonorowany w wyjątkowy sposób – jak na bohatera przystało.

Odszedł pies bohater

To bardzo smutna wiadomość, ale 4 marca odszedł na zawsze Simba. Pies ten służył w Bombaju i wykrywał bomby oraz inne ładunki wybuchowe. Jak na bohatera przystało, pożegnano go w wyjątkowy sposób. Za służbę uhonorowano go salutem z trzech broni. Odprawiono mu także państwowy pogrzeb, a zdjęcie z ostatniego pożegnania udostępniono na Twitterze.

Simba, pies wykrywający bomby, otrzymał państwowy pogrzeb i został poddany kremacji z salutem z trzech broni w szpitalu weterynaryjnym w Parel w Bombaju. Dziękuję za twoją służbę, Simba. – napisał autor postu na Twitterze.

Żegnaj na zawsze!

Simba został okryty białym prześcieradłem, które obsypano kwiatami. Widzimy także świece oraz kadzidła – są to tradycyjne elementy ceremonii pogrzebowej w Indiach.

 

Simba pracował dla policji w Bombaju od 2013 roku. Służył w oddziale wykrywania i usuwania bomb. Niestety, w wieku 9 lat zachorował, a z chorobą walczył przez ostatnie półtora roku. Tę najtrudniejszą w swoim życiu walkę przegrał. Mimo że odszedł, to z pewnością nikt o nim nigdy nie zapomni.

Śpij dobrze, bohaterze!

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować