×

Gdy chłopiec zachorował, nie chciał niczyjego wsparcia. Dopuszczał do siebie jedynie Pit Bulla

Pit Bull o imieniu Riddick został uratowany w 2015 roku przez organizację Rescue Dogs Rock NYC po tym, jak jego opiekunowie wyrzucili go przez okno jadącego samochodu. Czworonóg potrzebował czasu, aby wrócić do zdrowia. Na szczęście udało mu się i nie minęło dużo czasu zanim został zaadoptowany przez Bryana Junior oraz jego żonę.

Miłość od pierwszego wejrzenia

Gdy małżonkowie zobaczyli na Facebooku zdjęcie Riddicka, od razu się w nim zakochali. W sierpniu przyjęli go do swojego domu. Pit Bull w końcu stał się ważnym członkiem kochającej rodziny. To była miłość od pierwszego wejrzenia!

Mniej więcej rok po adopcji Riddicka, jego opiekunom urodził się syn

Gdy mały Dawson pojawił się w domu, Riddick i drugi Pit Bull rodzinny o imieniu Cambria od razu zwariowali na punkcie chłopca.

„Gdy nasz syn przyszedł na świat, Riddick i Cambria dostali obsesji na jego punkcie. Psiaki stały się wspaniałymi opiekunami Dawsona. Gdy syn zaczynał płakać, obydwa czworonogi od razu zjawiały się przy jego boku, aby upewnić się, że wszystko z nim w porządku.

Z czasem nic się nie zmieniło. Riddick i Cambria do dzisiaj siedzą przy nas, gdy wieczorem czytamy Dawsonowi bajkę na dobranoc. To działa w dwie strony – nasz synek również kocha te czworonogi. Przed pójściem spać zawsze daje im czułego buziaka.” – opowiada Bryan Junior.

Mały Dawson kocha swoich psich przyjaciół z całego serca

„Zawsze chcieliśmy zarazić nasze dziecko miłością do zwierząt. Udało się. Nasz syn kocha swoich czworonożnych przyjaciół. Uwielbia się do nich przytulać i bardzo chętnie pomaga nam w ich karmieniu.” – mówi Bryan Junior.

Niedawno chłopiec pierwszy raz poważnie zachorował

Dawson zachorował na grypę i pierwszy raz był naprawdę chory. Chłopiec nie czuł się najlepiej i nie chciał mieć nic wspólnego z nikim ani z niczym poza Riddickiem.

„Riddick położył się przy Dawsonie i obydwaj spokojnie zasnęli. Nasz pies wiedział, że Dawson źle się czuje oraz że musi go wesprzeć. Nie chciał opuścić go nawet na chwilkę. To niesamowite.”

Dawson nie chciał niczyjego wsparcia poza Riddickiem

Tylko Riddick mógł pocieszać chłopca w trudnych chwilach. Czworonóg był niezwykle szczęśliwy, że to właśnie jego wsparcia pragnął Dawson. Psiak dzielne opiekował się chłopcem.

„Uwielbiamy patrzeć, jak słodki i kochany jest Riddick w stosunku do Dawsona. Nasz pies jest najbardziej czułym czworonogiem, jakiego widzieliśmy. Jest łagodny, kochający i tolerancyjny wobec wszystkiego. Bardzo kochamy Riddicka i cieszymy się, że jest członkiem naszej rodzinki.”

Po kilku dniach chłopiec poczuł się znacznie lepiej

Dawson wrócił do formy i w końcu zaczął biegać i bawić się ze swoimi dwoma ulubionymi towarzyszami. Nawet jeśli jest zdrowy, Riddick i tak zawsze opiekuje się nim najlepiej, jak tylko może. Prawda, że pies to najlepszy pies człowieka?

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować