×

Psychotest: Na zdjęciu widzisz psa czy mężczyznę? Zobacz, co mówi to o Twojej osobowości!

Patrząc na to zdjęcie z różnych perspektyw zawsze zobaczy się coś innego. Jedne osoby zwrócą uwagę bardziej na centrum fotografii, inni zaś na szczegółach wokół i w tle. Zobacz, co ten psychotest mówi o Twojej osobowości. Widzisz na zdjęciu psa czy mężczyznę? Wynik testu naprawdę zaskakuje!

Psychotest, który wiele Ci powie

Czy wiesz, że zależnie od tego, jakie wyznajesz wartości, jaki masz charakter czy stan psychiczny zwrócisz uwagę na zupełnie odmienne szczegóły? To zdjęcie, które można określić, jako psychotest wiele powie o tym, kim jesteś. To dobry sposób na zaglądnięcie w głąb siebie. A fotografia to świetny przykład na to, jak wiele jest perspektyw jednej rzeczy i jak czasem rzeczywistość potrafi być nieoczywista. Zdjęcie, na którym widać mężczyznę lub psa w śniegu szybko obiegło internet, wzbudzając wiele kontrowersji. Internauci wręcz prześcigali się między sobą w odpowiadaniu na komentarze, broniąc swoich racji i tego, co widzą. Okazało się też, że to nieoczywiste zdjęcie udowodniło, że nie ma błędnych odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnej perspektywy. Psychologowie wykorzystali zdjęcie, aby pokazać to, jacy jesteśmy i zachęcić nas do zagłębienie się w siebie – a to za sprawą tego, co dostrzeżemy na zdjęciu.

Facebook

Facebook

Jedni widzieli najpierw psa, inni zaś zobaczyli uciekającego mężczyznę. To pokazuje, jak detale mają znaczenie. Ponieważ ubrana na czarno postać zdaje się nieco oprószona śniegiem, nieść wór na plecach i została uchwycona na zdjęciu z tyłu. Z kolei inni dopatrzyli się na zdjęciu czarnego wilka lub psa, na którego pysku jest śnieg. To fascynujące!

Psycholog wyjaśnia wyniki testu

Jak wspomnieliśmy zdania, co do zdjęcia są mocno podzielone. Dlatego głos w sprawie zabrał psycholog Lee Chambers, który wyjaśnił, dlaczego ludzie, patrząc na to zdjęcie, widzą coś zupełnie innego. Ekspert wskazał, że stan psychiczny może wpłynąć na to, co widzimy.

— To, gdzie w pierwszej kolejności skupiasz wzrok na ilustracji, z pewnością odgrywa pewną rolę w jej postrzeganiu, ale także twój obecny stan psychiczny może odgrywać rolę w tym, czy widzisz zbliżającego się psa, czy uciekającego człowieka  wyjawił Lee Chambers w rozmowie z metro.co.uk.

Zdaniem Chambersa osoby, które dostrzegły na zdjęciu psa lub wilka wychodzącego z lasu są spokojne, pełne optymizmu i idą przez życie z uśmiechem na twarzy. Z kolei ci, którzy zobaczyli na zdjęciu mężczyznę, odczuwają stres i niepokój. Ponadto mogą mieć problemy z zaufaniem do drugiego człowieka i są pesymistami. Ciekawi jesteśmy, co Ty zobaczyłeś na zdjęciu? I co to mówi o Tobie!

 

 

Może Cię zainteresować