×

Przez straszną chorobę skóry wygląda jak prosiak. Trudno rozpoznać w nim psa

Chrissy Elder jest przyzwyczajona do pomagania zwierzętom w potrzebie w ramach Forgotten, Now Family Rescue, dlatego kilka razy w tygodniu odwiedza swoje lokalne schronisko w Charlotte w Północnej Karolinie, aby zabrać niektóre z przeoczonych, bezpańskich zwierząt. Ostatnio nowym podopiecznym stał się uroczy pies o imieniu Piggy. Maluch bardzo cierpiał z powodu choroby skóry, przez co z wyglądu przypominał prosiaka. Chrissy pomogła mu w ostatniej chwili.

Pies cierpiał z powodu choroby skóry, wyglądał jak prosiak

Piggy to cudowny szczeniak, który niedawno trafił do Forgotten, Now Family Rescue. Nowy podopieczny szybko przykuł uwagę pracującej tam Chrissy Elder, która na co dzień pracuje z porzuconymi i wymagającymi opieki psami. Przez swoją chorobę przypominał prosiaka.

Zwierzak siedział skulony w kącie boksu. Był bardzo smutny, a jego skóra była w opłakanym stanie. Kobietę zmartwiły widoczne zmiany na jego ciele, dlatego szybko zabrała Piggy’ego do kliniki weterynaryjnej. Psiak trafił do ostry dyżur, gdzie przez pięć dni poddawano go leczeniu bolesnej choroby skóry.

Źródło: Chrissy Elder

Źródło: Chrissy Elder

Następnie po sukcesywny podleczeniu, psiak trafił do rodziny zastępczej, gdzie poddawano go przez trzy tygodnie specjalnym kąpielom. Dostał też antybiotyki w celu leczenia infekcji. Z czasem Piggy zaczął się zmieniać i odzyskiwać zdrowie. Stawał się radosnym psem. Powoli zaczęła też odrastać mu sierść. Pies jest bardzo wdzięczny swojej opiekunce za wszystko, co dla niego zrobiła.

Źródło: Chrissy Elder

Źródło: Chrissy Elder

Pomogła mu wrócić do żywych i odzyskać zdrowie. Nie ma słów, aby opisać skalę jej działań. Dała mu coś bardzo cennego – drugą szansę na dobre życie. Teraz Piggy ze smutnego psa stał się tym najszczęśliwszym na świecie!

Źródło: Chrissy Elder

Źródło: Chrissy Elder

Jesteśmy pewni, że dzięki Chrissy psiak znajdzie kochający dom, taki na zawsze. Trzymamy za niego kciuki! 🙂

Może Cię zainteresować