×

Przestraszony psiak ze schroniska nie zaśnie, dopóki nie otuli się go kocykiem

2-letni pit bull o imieniu Prince został oddany do schroniska przez swojego właściciela. Mężczyzna przyznał, że nie chce już dłużej zajmować się swoim psem. Biedny czworonóg był kompletnie przerażony i zestresowany. Jego życie wywróciło się do góry nogami.

2-letni Prince trafił do schroniska

Pit bull był kompletnie przerażony

Przerażony to nawet mało powiedziane. Pracownicy schroniska przyznali, że początkowo Prince bał się praktycznie wszystkiego. Potrzebował dużo więcej czasu niż inne psy. Czworonóg całe dnie spędzał siedząc skulony w kącie i drżał za każdym razem, gdy ktoś do niego podchodził.

„Nie wiemy, jak wyglądało jego wcześniejsze życie, ale on naprawdę bardzo bał się ludzi.” – przyznali wolontariusze.

Wolontariusze nie chcieli się poddawać

„On był bardzo wystraszony, ale chcieliśmy znaleźć coś, co trochę by go uspokoiło. Wtedy wpadliśmy na pewien pomysł.” – opowiadają wolontariusze.

Wolontariusze postanowili otulać psa kocykiem każdego wieczoru przed snem

Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę. Dzięki kocykowi Prince stawał się dużo spokojniejszy. Można powiedzieć, że koc w pewnym sensie stanowił dla niego warstwę ochronną. Od tego czasu, każdego wieczoru wolontariusze przychodzili, aby otulić pit bulla kocykiem.

Prince zaczął robić postępy

„On nie zaśnie, dopóki nie otulimy go kocem. Jest taki kochany. Od tego czasu zaczął robić kroki na przód, a teraz jest już całkiem innym psem.”

Czworonóg bardzo się zmienił

Prince przeszedł długą drogę odkąd przybył do schroniska. Kiedyś przerażony pies, który bał się kontaktu z ludźmi, teraz uwielbia przytulanie się z każdą osobą, którą spotka. Jest bardzo uroczym i przyjaznym czworonogiem, który pragnie tylko miłości.

Prince potrzebuje jeszcze tylko domu na zawsze

„Uważamy, że adopcja jest tylko kwestią czasu. On jest naprawdę wspaniałym i towarzyskim psem. Świetnie chodzi na smyczy i zna kilka komend. Jego przyszłość kreuje się lepiej niż kiedykolwiek.”

 

Prince – życzę Ci powodzenia w dalszym życiu!

Może Cię zainteresować