×

Otrzymano zgłoszenie o psie przywiązanym do słupa. Reakcja policjantów oburzyła internautów

Policja w Cleveland otrzymała zawiadomienie o opuszczonym psie przywiązanym do słupa telegraficznego. Owy czworonóg to starszy owczarzem niemieckim porzucony na mrozie.

Oficerowie nie zdołali odnaleźć właściciela psa. Twierdzili, że owczarek był agresywny. Po konsultacji z RSPCA i lekarzami weterynarii, oficerowie zastrzelili psa.

„Zawsze jesteśmy zasmuceni śmiercią zwierzęcia, ale trudna decyzja o zastrzeleniu psa została podjęta we współpracy z ekspertami ds. dobrostanu zwierząt”. – powiedział asystent komendanta policji, Jason Harwin.

Gateway Media

Gateway Media

„Wszystkie próby uspokojenia psa nie powiodły się. Weterynarze poinformowali, że nie byli w stanie go uspokoić, ponieważ nie byli w stanie się do niego zbliżyć. Nie mieli też sprzętu do uspokojenia czworonoga z daleka. To była bardzo trudna decyzja.” – przyznają pracownicy policji w Cleveland.

Zabicie psa oburzyło wielu internautów. Od tego czasu ponad 5000 osób podpisało petycję, w której domagano się wymierzenia sprawcom sprawiedliwości.

Ian Cooper

Ian Cooper

Pies był przestraszony, zmarznięty, głodny i otoczony przez obcych. Jego zachowanie było naturalną reakcją obronną.

„Pies był przestraszony, głodny, niespokojny – wszystkie te emocje zlały się w jedno. Nikt nie wie, przez co ten pies przechodził wcześniej. Nic dziwnego, że zachowywał się w ten sposób. Nie wierzę, żeby ktoś mógł zastrzelić psa, zamiast go uspokoić. To było najgorsze wyjście.” – skomentował jeden z internautów.

Pamiętaj, jeżeli jesteś świadkiem takich sytuacji, reaguj. Razem możemy zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości. Każde stworzenie zasługuje na życie!

Może Cię zainteresować