Pies uratował człowieka – czworonóg interweniuje, gdy jego pan chce się zabić

Pies uratował człowieka – tak często słyszymy to zdanie. Dlaczego tak się dzieje? Mówi się, że czworonogi posiadają szósty zmysł, dzięki któremu potrafią wyczuwać nasze emocje oraz nastroje. Futrzany przyjaciel zawsze wie, kiedy cię pocieszyć. On zachowuje się, jakby potrafił czytać ludzkie myśli. Nie dziw się więc, gdy po raz kolejny usłyszysz stwierdzenie zaczynające się od słów: „Pies uratował człowieka”. Te stworzenia są niezastąpione, a ta historia jest na to kolejnym dowodem.

Pies uratował człowieka – ale jak to się stało?

Zacznijmy od początku. Byron Taylor posiada czworonoga o imieniu Geo. Psiak jest przedstawicielem rasy bulmastif. Gdyby nie zwierzak, to prawdopodobnie mężczyzny nie byłoby teraz wśród nas.

Pies uratował człowieka
UdostępnijŹródło: ijr.com

Mężczyzna planował samobójstwo

W życiu Byron nadszedł trudny czas. Po rozstaniu z partnerką całkowicie się załamał i nie wyobrażał sobie dalszego życia. Aby poradzić sobie z bólem, mężczyzna chciał popełnić samobójstwo.

Pewnego dnia Byron napił się alkoholu, a następnie przygotował sznur, na którym zamierzał się powiesić. Później zszedł na dół, aby napisać list pożegnalny dla swojej rodziny.

Interwencja psa

Geo cały czas dokładnie obserwował, co się dzieje. Czworonóg od razu wyczuł, że jego właściciel jest w dołku emocjonalnym. Zamiast zejść na dół wraz z opiekunem, Geo postanowił działać. Gdy Byron wrócił na górę, aby zakończyć swoje życie, zauważył, że jego pies trzyma przygotowany sznur w swoim pyszczku.

Pies uratował człowieka
UdostępnijŹródło: mirror.co.uk

„Na początku pomyślałem, że pewnie Geo chce się ze mną bawić. Powiedziałem, żeby oddał mi sznur, a on zaczął na mnie warczeć. Nigdy wcześniej nie zachowywał się w taki sposób. Później zaczął gryźć sznur i za nic w świecie nie chciał mi go oddać. Robił to po to, aby mnie ocalić. On doskonale wiedział, jakie miałem plany. Gdyby nie Geo, mnie by już nie było.” – opowiada Byron Taylor.

Pies uratował człowieka – Geo zainterweniował w ostatniej chwili

„Geo chciał zrobić wszystko, żeby mnie uratować. Szósty zmysł psów jest po prostu niesamowity. Jestem wdzięczny mojemu psu, że mnie uratował.” – dodał Byron Taylor.

Pies uratował człowieka
UdostępnijŹródło: mirror.co.uk

Czy psy naprawdę posiadają szósty zmysł?

Często słyszymy historie o niemal magicznym szóstym zmyśle, który posiadają niektóre psy – ale większość ludzi uznaje to po prostu za niewyjaśnioną tajemnicę. Jednak wiele badań wykazało, że zarówno zwierzęta jak i ludzie mogą mieć cudowne oraz niewytłumaczalne moce.

Wiele organizacji takich jak Animal Planet, Psychology Today jak również kilka uniwersytetów, przeprowadziło badania nad tym zjawiskiem. Okazało się, że jest wiele czynników, które mogą przyczynić się do specjalnych uprawnień psów. Tymi czynnikami są między innymi znacznie lepiej rozwinięte zmysły, a także życie w niewiarygodnej zgodzie ze środowiskiem.

Zobacz także: 6 sytuacji, które psy potrafią przewidzieć jeszcze zanim się wydarzą