×

Odnaleziono zagłodzonego orangutana. Okazało się, że zwierzak skrywał w sobie smutną tajemnicę

W ostanim czasie ratownicy otrzymali zgłoszenie o wycieńczonym orangutanie, który wędrował po polach uprawnych. Zwierzak był chudy, słaby i ranny.

Orangutan Information Centre

Orangutan Information Centre

Panut Hadisiswoyo, założyciel Orangutan Information Center, zorganizował ekipę ratunkową, aby jak najszybciej zabrać zwierzę z pola uprawnego.

W tym rejonie rolnicy często strzelają do orangutanów, aby powstrzymać je przed spożywaniem plonów. Tego rodzaju konflikty często kończą się śmiercią orangutanów.

Ratownicy martwili się także o zdrowie zwierzaka. Kiedy przybyli na miejsce, okazało się, że orangutan był nie tylko słaby, ale również ranny.

Orangutan Information Centre

Orangutan Information Centre

„Zauważyliśmy, że jego palce zostały uszkodzone i prawie złamane. Zaobserwowaliśmy też, że orangutan był niedożywiony i rzeczywiście wyglądał bardzo słabo. Postanowiliśmy zabrać zwierzę do kliniki weterynaryjnej. W tym celu musieliśmy podać mu środek usypiający.” – mówi Hadisiswoyo.

SOCP

SOCP

Po wykonaniu zdjęć rentgenowskich, okazało się, że zwierzak skrywał w sobie smutną tajemnicę.

Zdjęcia ujawniły coś szokującego – orangutan miał wewnątrz swojego ciała aż 5 pocisków!

SOCP

SOCP

Zwierzę miało jednak sporo szczęścia.

Kule nie trafiły w żaden narząd, a zespół medyczny wierzy, że za jakiś czas orangutan wróci do pełnego zdrowia. Dzięki odpowiedniej opiece, zwierzak zaczyna już przybierać na wadze.

SOCP

SOCP

Podczas gdy ratownicy chcieliby, aby orangutan powrócił na wolność, obawiają się, że będzie nadal przeszukiwał plony.

„Wygląda na to, że wcześniej nie karmił się naturalną żywnością z lasu. Przez długi czas wyjadał jedzenie z plonów. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby zamieszkał w lesie.”

SOCP

SOCP

Niestety to nie pierwsza taka sytuacja.

Ponieważ coraz więcej lasów w Indonezji jest wycinanych w celu utworzenia plantacji i innych rodzajów gospodarstw, orangutany są zmuszone szukać żywności w innych miejscach. Często zapuszczają się w tych samych gospodarstwa, w których kiedyś znajdowały się ich domy. Aby chronić swoje uprawy, rolnicy często strzelają do orangutanów lub ranią je w inny sposób.

Kilka lat temu ratownicy z Orangutan Foundation pomogli orangutanowi o imieniu Aan, który został postrzelony 100 razy po tym, jak próbował szukać pożywienia na plantacji. Podczas gdy udało im się uratować jego życie, Aan stracił wzrok na stałe, przez co już nigdy nie będzie mógł wrócić na wolność.

SOCP

SOCP

 

 

 

Może Cię zainteresować