×

Drastyczne przypadki torturowania i maltretowania niewinnych zwierząt w Rumunii. Ciężko się na to patrzy

Działacze na rzecz zwierząt w Rumunii, po makabrycznym odkryciu 4 szczeniaków, które zostały oblane gorącą smołą, obawiają się, że ktoś celowo torturuje niewinne istoty.

Cierpiące zwierzaki zostały znalezione na zakurzonym torze, gdzie były narażone na bezpośrednie działanie słońca. Czworonogi znajdowały się w krytycznym stanie, dlatego też jak najszybciej przewieziono je do weterynarza w mieście Iasi, w północno-wschodniej Rumunii.

Jak się okazuje, nie jest to pierwszy przypadek bestialskiego znęcania się nad zwierzętami, kiedy oprawca oblewa swoje ofiary smołą. Podobny los spotkał w ubiegłym miesiącu dwa psy – Adę i Avę, które znaleziono przyklejone do kawałka tektury. Na szczęście ich życie również udało się uratować dzięki interwencji wolontariuszy ze „Sky Foundation for Animal Rights”.

Powracając jednak do pierwszego przypadku, założycielka organizacji Cătălin Pavaliu powiedziała:

„Zaczynamy myśleć, że w tym mieście jest ktoś, kto robi te okrutne rzeczy w konkretnym celu.”

okrucienstwo-wobec-zwierzat (1)

Weterynarz Sorin Puiu, który uratował życie 4 szczeniakom zaznaczył z kolei:

„Zwierzaki były w stanie krytycznym, ale obecnie ich stan jest stabilny.”

Ponadto lekarz podkreślił, że leczenie musiało być bardzo trudnym okresem zwłaszcza dla psa, którego lewe oko, nos i usta były pokryte smołą. Jednocześnie dodał, że sprawą powinny zająć się odpowiednie służby.

okrucienstwo-wobec-zwierzat (2)

Opisane wyżej historie nie są odosobnionymi przypadkami. Kilka tygodni temu MailOnline ujawnił tysiące przypadków maltretowanych, torturowanych, rannych i chorych psów, które żyły na ulicach Rumunii i zostały uratowane dzięki interwencji wolontariuszy. Przytoczyć należy w tym miejscu przypadek psa, który stracił 4 kończyny przez działanie nastolatka. Oprawca zaatakował swoją ofiarę, używając siekiery. Z kolei inny zwierzak przeżył prawdziwy horror po tym jak ktoś wbił mu między oczy gwóźdź. Następnie szczeniak został „pogrzebany żywcem” w zamrażarce z innymi zwierzakami.

Organizacja charytatywna „Paws2Rescu” każdego dnia pomaga torturowanym i zaniedbanym zwierzakom z Rumunii. Jeśli leży Ci na sercu LOS zwierząt, proszę udostępnij ten wpis dalej.

Może Cię zainteresować