×

O czym śnią psy? Nie uwierzysz, aż się płakać chce

Każdy, kto ma psa, zna widok ukochanego zwierzaka, który podczas snu porusza się lub wygląda, jakby kogoś gonił. Ale o czym tak naprawdę śnią czworonogi? Może o smacznym jedzeniu lub ulubionych zabawkach? Naukowcy z Harvardu znaleźli możliwą odpowiedź na to fascynujące pytanie.

Według badań, psy często śnią o ludziach, do których są najbardziej przywiązani. Oto wyjaśnienie od Dr Deirdre Barrett:

Ludzie śnią o tym, co najbardziej martwi ich w ciągu dnia, ale w nieokreślonym i nielogicznym formacie. Mając na uwadze, że psy są bardzo przywiązane do ludzi, najbardziej prawdopodobne jest to, że twój zwierzak śni o twojej twarzy, twoim zapachu i o tym, jak bardzo jest przy tobie szczęśliwy. Może również śnić o robieniu czegoś, co cię denerwuje.

Słysząc tę wiadomość, właściciele psów zaczęli przesyłać zdjęcia swoich śpiących czworonogów wraz z pełnymi emocji komentarzami. Wielu ludzi przyznało, że to odkrycie doprowadziło ich do łez. Nie trudno zrozumieć, dlaczego. To bardzo wzruszające, że twój pies jest tobie całkowicie oddany. Nawet wtedy, kiedy śpi!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować