×

Chora matka z małymi szczeniaczkami uwięziona w worku i porzucona w szczerym polu

Nie wiadomo, jaki okrutny motyw doprowadził kogoś do wyrzucenia tej psiej mamy i jej szczeniąt na opuszczonej polnej drodze. Pewne jest jednak to, że to właśnie dobroć sprawiła, że cała rodzina jest w końcu bezpieczna i szczęśliwa.

Josiane Almeida, ratowniczka z Lagoa da Prata, otrzymała zgłoszenie o tragicznej sytuacji psów. Jak najszybciej pojawiła się z mężem we wskazanym miejscu. Para nie była jednak przygotowana na widok, który tam zastali.

„To był jeden z najgorszych aktów okrucieństwa, jaki widziałam. Chora matka ze szczeniętami uwięzionymi w worku, wyrzucona w szczerym polu. To było straszne.” – napisała Josiane.

Przerażona mama na początku była bardzo ostrożna, gdy Almeida do niej podeszła. Na szczęście szybko zdała sobie sprawę, że kobieta chce jej pomóc. Jeden szczeniak stał u boku mamy, a trzy pozostałe znajdowały się w worku. Oto moment, w którym wszystko zaczęło zmieniać się na lepsze:

Wszystkie cztery szczeniaki były słabe i głodne, a mama cierpiała na nieznany problem zdrowotny. Na szczęście psy były w dobrych rękach.

Almeida przywiozła psy do swojego domu, aby mogły odpocząć po strasznej próbie, a także najeść się i napić.

Następnie Almeida zabrała psy do weterynarza. Szczenięta uważano za zdrowe, ale ich mama miała guza i wymagała natychmiastowego leczenia. Po opublikowaniu informacji o potrzebie dotacji w mediach społecznościowych, wielu ludzi pomogło w pokryciu kosztów chemioterapii.

Psia mama rozpoczęła pierwszą rundę leczenia i wydaje się, że dobrze reaguje na chemioterapię. Jej dzieci natomiast są bezpieczne. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, wszystkie psy zostaną przeznaczone do adopcji.

„Całe szczęście, że udało nam się uratować te pieski. Wszystkie są na dobrej drodze.” – dodała Almeida.

Może Cię zainteresować