×

Jej psy prawie straciły życie podczas zabawy na ogródku. Teraz przestrzega innych właścicieli!

Właścicielka dwóch yorków ostrzega opiekunów małych psów przed czyhającym niebezpieczeństwem. Każdy powinien to przeczytać!

Ostrzeżenie dla wszystkich opiekunów psów małych ras

Cecilia Celis posiada dwa yorki. W zeszłym tygodniu jej czworonogi przebywały na ogródku, podczas gdy ona przygotowywała posiłek. Obydwa psy szczekały, ale dla kobiety nie było to nic niepokojącego.

„Byłam pewna, że jak zwykle się ze sobą bawią i dlatego tak hałasują. Po chwili wyszłam jednak na zewnątrz i zdałam sobie sprawę, co tak naprawdę się tam działo.” – opowiada Cecilia.

Starcie z drapieżnym ptakiem

Duży ptak drapieżny wylądował na podwórku. Zaciekawione yorki podeszły do niego, aby sprawdzić, co się dzieje. Nagle ptak chwycił Lulu w swoje szpony i nie chciał jej puścić.

„Moim zdaniem to był jastrząb. Gdy zobaczyłam, co się dzieje, od razu wkroczyłam do akcji. Wzięłam poduszkę z krzesła i uderzyłam nią ptaka. Zrobiłam to trzykrotnie, aż w końcu puścił i uwolnił moją biedną Lulu.” – mówi kobieta.

Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę – koniecznie zwróć uwagę na 19 sekundę filmiku

 

Wszystko mogło skończyć się tragicznie

Drapieżne ptaki takie jak jastrzębie polują na inne małe zwierzaki – między innymi myszy czy też wiewiórki. York byłby bardziej sycącym posiłkiem, jednak cała ta sytuacja mogła zakończyć się tragicznie.

Na szczęście Cecilia zachowała zimną krew, ale Hawks Aloft (organizacja zajmująca się ochroną drapieżników) ostrzega, że nawet większe czworonogi mogą być narażone na ataki ptaków:

„Drapieżne ptaki polują na różne ofiary – między innymi gryzonie, króliki, owady czy też węże. Większe ptaki jednak mogą atakować i zabijać nawet psy czy też koty. Nie ma określonej masy zwierzęcia, która gwarantuje mu całkowite bezpieczeństwo, jednak jeśli twój pupil jest niewiele większy od ptaka drapieżnego, to możliwość ataku jest spora. Uważajcie na swoje zwierzaki.”

Specjaliście twierdzą, że jastrząb nie jest w stanie unieść więcej niż jego własna waga. Masa ciała tych ptaków może wynosić do 2 kg, a pies Cecili ważył zaledwie 1 kg.

Po zapoznaniu się z materiałem z monitoringu, Cecilia pomyślała, że jastrząb mógł komuś zaginąć. Kontaktowała się w tej sprawie z lokalnymi właścicielami ptaków, jednak do dzisiaj nie otrzymała żadnej odpowiedzi.

Stan Lulu

Po incydencie piesek został od razu zabrany do weterynarza. Ptakowi udało się przebić szyję czworonoga, jednak lekarze przewidują, że futrzak już wkrótce wróci do siebie.

Kobieta ostrzega innych opiekunów

„Taki ptak pojawia się z nikąd i może zaatakować każdego małego psa. Proszę uważajcie na swoje zwierzaki i nie zostawiajcie ich na dworze bez opieki.” – dodała Cecilia.

To nie pierwsza taka sytuacja

Na poniższym filmiku również uchwycono atak ptaka na małego psa. Wszystko miało miejsce w Polsce. Wideo możesz obejrzeć poniżej.

 

Koniecznie udostępnij ten artykuł dalej!

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować