×

Bili słonia tak długo, aż złamały mu się nogi. Mrożące krew w żyłach wideo trafiło do Internetu

W ostatnim czasie do Internetu wypłynęło przerażające nagranie, na którym widać jak podczas tresury mężczyzna bił słonia. Powinien zobaczyć je każdy, kto myśli, że przejażdżka na słoniu lub pójście do cyrku jest świetną zabawą.

Kiedy słoniątko jest małe, rozdziela się je ze swoją mamą. Następnie jest bite, aby nigdy nie stawiało oporu. Te zwierzaki są tresowane, aby nosiły turystów na swoim grzbiecie i wykonywały inne dziwne sztuczki. Robią to bez sprzeciwu, ponieważ wiedzą, jaka kara je spotka, gdy nie wykonają polecenia.

Kiedy słonie dorastają, są bardziej świadome i mają wyższy poziom testosteronu. Opiekunowie twierdzą, że przemoc wobec nich jest wtedy konieczna, bo inaczej nie byliby w stanie nad nimi zapanować.

Poniższy film został nagrany przez tajnego agenta zwierzęcego w Indiach. Widać na nim jak słoń jest bity. W końcu jego noga się złamała. Treserzy biją go jednak dalej, aż ich kije same się nie złamały.

UWAGA: Drastyczny film!

https://www.facebook.com/copal.org/videos/1751842641494683/

Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt pracują nad ujawnieniem niedozwolonych metod szkoleniowych stosowanych podczas tresury słoni. Wiele firm wykorzystujących te zwierzęta używa nawet takich słów jak „sanktuarium”, „sierociniec” czy „ośrodek ratunkowy”. Nie pozwól się oszukać!

Jeśli pozwolono ci na bliski kontakt ze słoniami, prawdopodobnie przechodziły przez coś takiego, jak na filmie. Po otrzymaniu tych informacji od PETA, ponad 100 biur podróży przestało oferować wycieczki na słoniach.

Jeżeli los słoni nie jest ci obojętny, nigdy nie uczestnicz w wycieczkach turystycznych, które czerpią korzyści z utrzymywania słoni w niewoli.

Może Cię zainteresować