×

Słoniątko wpadło do pułapki. Nagle i z jego mamą zaczyna dziać się coś okropnego

Do zaskakującego zdarzenia doszło w Tajlandii. Biedne słoniątko utknęło w rowie. Zrozpaczona mama nie mogła nic zrobić. Zaglądała tylko do dziury, sprawdzając, czy jej maleństwu nic nie jest. Bezradnie stała przy rowie, czekając na pomoc, która na szczęście niebawem nadeszła…

Słoniątko wpadło do rowu

Wystarczyła chwila nieuwagi, aby biedne słoniątko wpadło do rowu, nie mogąc z niego wyjść. Zrozpaczona mama stała na jego skraju, sprawdzając, czy maleństwu nic się nie stało w chwili upadku. Nie mogła nic zrobić. Bezradnie zwiesiła trąbę, nie mogąc pomóc własnemu dziecku. Widziała, jak jej maleństwo próbowało się wydostać, ale bezskutecznie.  Miała nadzieję, że niedługo nadejdzie pomoc i ktoś wyciągnie słoniątko z pułapki, do której nieumyślnie wpadło. W pewnym momencie sama z emocji przewróciła się do rowu i straciła przytomność.

Na szczęście niedługo po tym zjawiła się w tym miejscu ekipa ratowników. Na nagraniu widać, jak słoniątko korzysta z okazji, że jego mama również częściowo jest w rowie i wygłodniałe pożywiło się jej mlekiem. Jednak uwolnienie słoniątka nie należało do najłatwiejszych. Wymagany był ciężki sprzęt i sporo samozaparcia.

Reanimacja słonicy

Kiedy w końcu udało się uwolnić mamą i malucha, zajęto się reanimacją słonicy, która doznała zatrzymania akcji serca w wyniku szoku spowodowanego zaistniałą sytuacją. To wzruszające, z jaką energią i upartością ratownicy im pomagali. Po szybkiej reanimacji słonica odzyskała przytomność.

Ekipa ratowników szybko wycofała się, aby słonica z maluchem mogli spokojnie przytulić się i szczęśliwie odejść w głąb lasu. To był kawał dobrej roboty i wzruszający moment! Brawo dla ekipy!

Nagranie z akcji ratunkowej zobaczysz poniżej:

Może Cię zainteresować