Jak namówić rodziców na psa, kiedy nie chcą o tym słyszeć?

Pies w rodzinie to wyjątkowy przyjaciel. Kocha całym sercem, a miłość tą celebruje całym sobą. Jak namówić rodziców na psa, jeśli są przeciwni przyjęciu czworonoga pod swój dach? Wypróbuj kilka sposobów – to da się zrobić!

Kiedy bardzo chcemy psa, a rodzice się nie zgadzają

Posiadanie psa to oczywiście cały szereg obowiązków i dodatkowych wydatków. Pieska trzeba odpowiednio karmić, regularnie wyprowadzać na spacer, zapewnić mu wszelkie akcesoria do pielęgnacji, odwiedzać weterynarza profilaktycznie oraz w razie potrzeby. Pies potrzebuje także poświęcenia mu uwagi – trzeba się z nim bawić, okazywać mu zainteresowanie i czułość, a także nauczyć mnóstwa rzeczy – psiak początkowo będzie załatwiał swoje potrzeby w domu, gryzł różne przedmioty oraz grzebał w śmietniku. Jednak wszystkie te obowiązki wydają się niczym, w porównaniu do wspaniałego uczucia, jakim jest bycie witanym codziennie rano i po powrocie do domu przez wielkie, wierne i pełne miłości psie spojrzenie. Pies to także doskonały obrońca – zarówno człowieka, jak i domostwa. Można śmiało powiedzieć, że pies w domu to bardzo przyjemny i opłacalny obowiązek. Marzysz o posiadaniu psiaka, jednak rodzice się nie zgadzają? Próbuj do skutku – jeśli ich główny argument brzmi na zasadzie „nie bo nie”, najprawdopodobniej boją się po prostu, że gdy Twoja początkowa euforia minie, to im przypadnie obowiązek całkowitej opieki nad zwierzakiem.

jak namówić rodziców na psa
Udostępnij

Jak namówić rodziców na psa? Garść praktycznych porad

Chcąc negocjować ze swoimi rodzicami przygarnięcie psa, musisz być absolutnie pewien tego, że faktycznie chcesz się nim zajmować i będziesz to robił regularnie i należycie. Niech będzie to Twój najmocniejszy argument: jesteś już na tyle dojrzały, by zdawać sobie sprawę z pełni obowiązków związanych z posiadaniem psa w domu. Jeśli psiak ma być przygarnięty ze schroniska, przedstaw rodzicom podwójną korzyść płynącą z takiego rozwiązania: cała rodzina zyska wspaniałego przyjaciela, ratując przy tym życie żywego stworzenia. Inna, ważna kwestia to taka, że pies będzie doskonałym obrońcą zarówno mieszkania jak i posesji – zwłaszcza taki schroniskowy. Psy są bowiem niezwykle mądre i wdzięczne, zdają sobie więc doskonale sprawę z tego, że zostały uratowane. W ramach okazywania tej wdzięczności, będą bronić całej rodziny jeszcze odważniej, niż inne zwierzę. Nieraz zdarzały się sytuacje, że pies zginął w obronie rodziny – wystawiając się na atak włamywacza czy zasłaniając człowieka przed strzałem lub wypychając sprzed nadjeżdżającego pojazdu. Rodzice uważają, że pies w bloku to pomysł zupełnie nietrafiony, ze względu na zbyt mały metraż i brak możliwości zapewnienia zwierzakowi odpowiedniej dawki ruchu? Nic bardziej mylnego – wystarczy przecież zdecydować się na psiaka niewielkiego, a najlepiej kundelka. Jeśli ich argumentem jest to, że pies będzie szczekał pod nieobecność domowników i tym samym przeszkadzał sąsiadom, obal go w prosty sposób. Pies szczeka, bo nikt go tego nie oduczył. Regularne ćwiczenie z nim pożądanych zachowań przyniesie znakomite efekty. Macie już psa, jednak kochasz zwierzęta i chciałbyś przygarnąć jeszcze jednego? Namówienie rodziców na drugiego psa może być nieco trudniejsze: dwa psy to podwójne koszty i obowiązki. Jednak i z tej sytuacji możesz wybrnąć – zaoferuj, że część kieszonkowego lub zarobków (w zależności od tego, w jakim jesteś wieku) przeznaczysz na żywienie i opiekę weterynaryjną. Pamiętaj jednak o tym, by dotrzymać słowa i faktycznie wykazać się dojrzałością i odpowiedzialnością – w przeciwnym wypadku stracisz zaufanie rodziców i o wiele trudniej będzie Ci namówić ich na inne rzeczy. Powodzenia!