×

Jak namówić rodziców na psa, kiedy nie chcą o tym słyszeć

Jak namówić rodziców na psa, jeśli są całkowicie przeciwni przyjęciu czworonoga pod swój dach? Oto kilka sposobów, które powinny zmienić ich zdanie. To wcale nie jest takie trudne!

Jak namówić rodziców na psa – bądź świadomy obowiązków

Jeśli marzysz o psie, to na pewno wiesz, że jego posiadanie wiąże się z całym szeregiem obowiązków i dodatkowych wydatków. Czworonoga trzeba odpowiednio karmić, regularnie wyprowadzać na spacer, zapewniać mu rozrywkę, spełniać wszystkie jego potrzeby, a także zabierać do weterynarza.

Zobacz także: 12 ras psów, nad których adopcją powinieneś zastanowić się dwa razy

Jakie potrzeby ma pies?

Pies potrzebuje także poświęcenia mu uwagi – trzeba się z nim bawić, okazywać mu zainteresowanie i czułość, a także nauczyć mnóstwa rzeczy – psiak początkowo będzie załatwiał swoje potrzeby w domu, gryzł różne przedmioty oraz grzebał w śmietniku. Jednak wszystkie te obowiązki wydają się niczym, w porównaniu do wspaniałego uczucia, jakim jest bycie witanym codziennie rano i po powrocie do domu przez wielkie, wierne i pełne miłości psie spojrzenie.

Jak namówić rodziców na psa – nie poddawaj się łatwo

Marzysz o posiadaniu czworonoga, jednak na drodze stoi spora przeszkoda? Musisz wiedzieć, jak namówić rodziców na psa. Przede wszystkim nie poddawaj się łatwo i próbuj do skutku –  jeśli ich główny argument brzmi na zasadzie „nie bo nie”, to najprawdopodobniej boją się, że gdy Twoja początkowa euforia minie, to im przypadnie obowiązek całkowitej opieki nad zwierzakiem.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Jak namówić rodziców na psa – garść praktycznych porad

Chcąc negocjować ze swoimi rodzicami przygarnięcie psa, musisz być absolutnie pewien tego, że faktycznie chcesz się nim zajmować i będziesz to robił regularnie i należycie. Niech będzie to Twój najmocniejszy argument: jesteś już na tyle dojrzały, by zdawać sobie sprawę z pełni obowiązków związanych z posiadaniem psa w domu.

Pies ze schroniska

Jeśli psiak ma być przygarnięty ze schroniska, przedstaw rodzicom podwójną korzyść płynącą z takiego rozwiązania: cała rodzina zyska wspaniałego przyjaciela, ratując przy tym życie żywego stworzenia.

Inne zalety posiadania psa

Pies będzie doskonałym towarzyszem, a także obrońcą rodziny. Czworonogi są bowiem niezwykle mądre i wdzięczne. One są niezwykle empatyczne i zawsze potrafią stanąć w obronie ukochanego członka rodziny.

Zobacz także: Pies uratował rodzinę przez atakiem węża

Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com

Jak namówić rodziców na psa, gdy mieszka się w bloku

Rodzice uważają, że pies w bloku to pomysł zupełnie nietrafiony, ze względu na zbyt mały metraż i brak możliwości zapewnienia zwierzakowi odpowiedniej dawki ruchu? Nic bardziej mylnego – dla żadnego psa, zarówno małego i jak i dużego, wielkość mieszkania nie ma żadnego znaczenia. Bez względu na to, czy pies mieszka w dużym domu, czy małym mieszkaniu, to i tak potrzebuje nowych bodźców, których jest w stanie doświadczyć podczas spacerów.

Zobacz także: Czy pies męczy się mieszkając w bloku?

Szczekanie psa

Jeśli argumentem rodziców jest to, że pies będzie szczekał pod nieobecność domowników i tym samym przeszkadzał sąsiadom, obal go w prosty sposób. Pies nigdy nie szczeka bez powodu. Najprawdopodobniej robi to wtedy, gdy któraś z jego potrzeb nie jest zaspokojona. Psa w łatwy sposób można oduczyć szczekania, wystarczy tylko chcieć!

Zobacz także: 5 powodów, dla których pies szczeka

Źródło: pxhere.com

Źródło: pxhere.com

Co jeśli masz już jednego psa?

Macie już psa, jednak kochasz zwierzęta tak bardzo, że chciałbyś przygarnąć jeszcze jednego? Namówienie rodziców na drugiego psa może być nieco trudniejsze: dwa psy to podwójne koszty i obowiązki.

Jednak i z tej sytuacji możesz wybrnąć – zaoferuj, że część kieszonkowego lub zarobków (w zależności od tego, w jakim jesteś wieku) przeznaczysz na żywienie i opiekę weterynaryjną.

Zobacz także: 7 powodów, dla których lepiej mieć dwa psy niż jednego

Bądź słowny!

Pamiętaj jednak o tym, aby dotrzymać słowa i faktycznie wykazać się dojrzałością i odpowiedzialnością – w przeciwnym wypadku stracisz zaufanie rodziców i o wiele trudniej będzie Ci namówić ich na inne rzeczy. Powodzenia!

Może Cię zainteresować