×

Pies, który potrafi pomieścić w buzi 6 piłek tenisowych, trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

Golden retriever o imieniu Finley ma bardzo dużą buzię, ale wcale nie używa jej do zdradzania tajemnic. Zamiast tego wkłada do niej piłki tenisowe.

6 piłek tenisowych w pyszczku!

Pies z Canandaigua w stanie Nowy Jork jest w stanie pomieścić w swoim pyszczku aż sześć piłek tenisowych jednocześnie! Ten imponujący wyczyn przyniósł mu Światowy Rekord Guinnessa za „największą ilość piłek tenisowych trzymanych w buzi przez psa”.

Finley został oficjalnym rekordzistą 23 lutego 2020 r., ale musiał poczekać, aż zostanie oficjalnie wpisany do księgi. Wersja Księgi Rekordów Guinnessa z 2022 r. po raz pierwszy przedstawia rekord Finley’a. Znajduje się w niej również zdjęcie uśmiechniętego pieska z sześcioma piłkami tenisowymi w buzi.

WIELKA WIADOMOŚĆ! Mogę oficjalnie powiedzieć, że znalazłem się w Księdze Rekordów Guinnessa na rok 2022! To oczywiście nie było łatwe i wydawało się, że osiągnięcie tego potrwa wiecznie. Dziękuję wszystkim moim przyjaciołom i fanom, którzy śledzą moją podróż z piłką tenisową od samego początku. – czytamy na Instagramie psiaka.

Chociaż Finley oficjalnie zdobył swój rekord w lutym 2020 roku, to jego właścicielka powiedziała Guinness World Records, że pies zaczął nosić jednocześnie sześć piłek tenisowych już w 2017 roku.

Mój tata rzucał mu piłkę tenisową, a on łapał ją i upuszczał, a potem czekał, aż tata rzuci kolejną. Zamiast przynieść tacie z powrotem tylko jedną piłkę, on przyniósł wszystkie sześć na raz! Był zbieraczem piłek już od dłuższego czasu! – opowiada właścicielka psiaka.

Molloy postanowiła zgłosić umiejętności Finley’a do Księgi Rekordów Guinnessa, gdy zdała sobie sprawę, że poprzedni rekord to jedynie pięć piłek tenisowych trzymanych jednocześnie, ustanowiony przez golden retrievera o imieniu Augie w 2003 roku.

Teraz Finley cieszy się swoją sławą, relaksując się, pływając i dużo się bawiąc!

Cieszę się życiem na emeryturze teraz, gdy jestem już rekordzistą! – czytamy na Instagramie psa.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować