Kategorie Psy

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

Ludzie, którzy mają jednego psa mogą wymyślić mnóstwo wymówek, dla których nie przygarną jeszcze jednego czworonoga. Przykładowo – to może być zbyt kosztowne i czasochłonne. Aktualny pies może również nie dogadać się z tym nowym. Cóż, badania wykazały jednak coś zupełnie innego. Okazuje się, że posiadanie dwóch psów jest znacznie korzystniejsze niż posiadanie jednego czworonoga. Różnica kosztów tak naprawdę jest niezauważalna. Co więcej, jeśli znajdziesz psiaka, który dogada się z twoim obecnym czworonogiem, życie obydwóch zwierzaków stanie się jeszcze lepsze! Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś przygarnąć jeszcze jednego psa, ale skupmy się na 5 najważniejszych argumentach.

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa:

#1 Twój obecny pies będzie szczęśliwszy

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

Psy to bardzo towarzyskie zwierzaki, a większość z nich uwielbia przebywać w pobliżu innych czworonogów. One są znacznie szczęśliwsze, gdy mogą bawić się z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Każdy z nas wychodzi do pracy, a w tym czasie czworonóg jest zupełnie sam. Jeśli przygarnąłbyś jeszcze jednego psa, twój obecny futrzak miałby towarzysza i już nigdy nie czułby się samotny. Dzięki nowemu członkowi rodziny jego życie stałoby się jeszcze lepsze!

#2 Obydwa psy zyskają towarzysza do zabaw

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

Podobnie jak dzieci psy muszą mieć czas na zabawę. To bardzo istotny element ich życia, który przynosi im masę korzyści fizycznych oraz psychicznych.

Niektórzy twierdzą, że psom wystarczą interakcje z ludźmi, ale prawda jest taka, że równie ważne są interakcje z innymi czworonogami. Dzięki temu futrzaki uczą się wzajemnej komunikacji, a także psich sygnałów.

Jeśli przygarniesz jeszcze jednego psa, obydwa czworonogi zyskają całodniowego towarzysza do zabaw. Futrzaki będą mogły spędzać ze sobą czas, kiedy tylko będą miały na to ochotę. Ty natomiast będziesz mieć mnóstwo frajdy, gdy będziesz obserwował, jak twoje dwa czworonogi uroczo bawią się ze sobą.

#3 Koniec z gryzieniem i niszczeniem przedmiotów domowych

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

Gdy psy zostają same w domu, często się nudzą oraz niepokoją. Ich częstą reakcją na stres oraz nudę jest niszczenie przedmiotów domowych.

Jeśli jednak twój pupil zyska czworonożnego towarzysza, w czasie twojej nieobecności na pewno nie będzie narzekał na brak zajęcia. Co więcej, jego poziom stresu naprawdopodobniej obniży się – w końcu będzie mógł bawić się ze swoim nowym przyjacielem.

#4 Wzajemni nauczyciele

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

Starsze psy często uczą te młodsze poprawnych zachowań, sygnałów oraz odpowiedniej komunikacji.

Jeśli więc masz w domu starszego czworonoga i chciałbyś przygarnąć szczeniaka, to wiedz, że on z pewnością pomoże ci w wychowaniu malucha. Jeśli natomiast posiadasz młodego psa, który potrzebuje się ukształtować, rozważ przygarnięcie starszego i dobrze wychowanego czworonoga.

Psy są dla siebie i wzajemnymi nauczycielami to jest naprawdę super!

#5 Możesz uratować psa ze schroniska

5 niepodważalnych powodów, dla których powinieneś mieć jeszcze jednego psa

W schroniskach w całym kraju znajduje się masa psiaków, które marzą o prawdziwym domu oraz miłości. Jeśli masz już jednego psa, to na pewno dasz sobie radę z jeszcze jednym.

Pomyśl – jeśli adoptujesz czworonoga ze schroniska, to zmienisz cały jego świat na lepsze. On będzie dziękował ci za to do końca swojego życia! Czy to nie jest wspaniałe?

 

 

 

Tagi