×

Została okrzyknięta najbardziej nieszczęśliwym psem, który kiedykolwiek trafił do schroniska

Daisy to 9-letnia suczka, która została nazwana najbardziej nieszczęśliwym psem, którego kiedykolwiek uratowano. Jej właściciele oddali ją z powrotem do schroniska. Mieszanka mastifa spędziła już 100 dni w siedzibie Battersea Dogs & Cats Home i wciąż nie znalazła wymarzonego domu.

Daisy pierwszy raz trafiła do schroniska w 2010 roku

Była wtedy jeszcze szczeniakiem, a już dwa tygodnie później została adoptowana. Niestety w tym roku suczka wróciła do placówki, ponieważ właściciele stwierdzili, że nie są już dłużej w stanie utrzymywać psa takiego jak Daisy. Od tego czasu nikt nie chce już adoptować smutnej suczki.

„Kiedy trafiła do nas po raz pierwszy, była młoda i energiczna. Już po dwóch tygodniach została adoptowana. Teraz sytuacja wygląda już inaczej. Daisy ma 9 lat, a przez jej wiek nikt się nią nie interesuje. Ona jest już starsza, a ludzie rzadko chcą przygarniać takie psy. Marzy jednak o miłości równie mocno, co każdy inny czworonóg.” – mówi Steve Craddock z Battersea Dogs & Cats Home.

Mimo wieku suczka wciąż ma ogromną wolę życia

„Niestety psy dużych ras żyją raczej krócej niż małe czworonogi. Ich przeciętna długość życia to około 10-12 lat. Mimo że Daisy jest w kwiecie wieku, to wciąż zachowuje się jak duże dziecko. Uwielbia tulić się i być blisko człowieka. Ma także swoją ulubioną zabawkę.”

Wiele starszych psów ma problem ze znalezieniem domu

„Daisy jest u nas już 100 dni, a nadal nikt nie chce jej adoptować. Niestety starsze psy często mają problem ze znalezieniem kochającej rodziny. W ciągu ostatnich trzech lat trafiała do nas masa psów w wieku powyżej siedmiu lat. Dużo trudniej było znaleźć im domy. Większość ludzi woli adoptować małe i słodkie szczeniaki.”

Starszy wcale nie znaczy gorszy!

Kiedy adoptuje się szczeniaka, należy uczyć go wszystkiego od podstaw. Zajmuje to sporo czasu. Pies senior natomiast ma już opanowane podstawowe komendy.

„To że pies ma więcej lat, nie znaczy, że jest gorszy. Takie czworonogi też lubią się bawić i często mają ogromną wolę życia. Pragną miłości równie mocno, co szczeniaki. Starsze psy też zasługują na szczęście. Nie zapominajmy o czworonogach takich jak Daisy.”

Smutne oczy Daisy wyrażają więcej niż tysiąc słów

Ona została okrzyknięta najbardziej nieszczęśliwym psem, jaki kiedykolwiek trafił do schroniska. Niestety los nie był dla niej łaskawy. Ona pragnie tylko miłości i ciepła. Wystarczy spojrzeć w jej smutne oczka, które to wyrażają. Mam głęboką nadzieję, że już wkrótce największe marzenie tej suczki się spełni. Ona zasługuje na szczęście!

Może Cię zainteresować