×

Czemu pies chce iść ze mną do toalety? Nie bez powodu chce wejść do środka, gdy się załatwiasz

Psy na różny sposób okazują swoją miłość i przywiązanie do swojego właściciela. Niektóre dowody wręcz mogą bawić. To urocze, jak kochające potrafią być psy. Jeśli zauważasz, że Twój pies chodzi do toalety razem z Tobą, robi to, bo ma ważny powód. Dowiedz się, dlaczego!

Dlaczego pies chodzi do toalety za właścicielem?

Więź psa z jego właściciela to specyficzna relacja. Oparta na ogromnym przywiązaniu, miłości i wierności, szczególnie ze strony zwierzaka. Nie bez przyczyny mówi się, że nikt Cię tak nie pokocha jak pies. Jest w tym wiele prawdy. Przyzna to każdy, kto ma lub miał psa. Miłość zwierzaka do jego opiekuna jest bezwarunkowa i okazywana na miliony różnych sposobów. Choćby wtedy, kiedy pies kładzie się w nogach właściciela, śpi na jego poduszce lub kiedy chodzi do toalety za swoim opiekunem. Ten ostatni rytuał z jednej strony dziwi, z drugiej śmieszy. Jednak psiak ma swój ważny powód, aby to robić. Dlaczego tak się dzieje?

Pies okazuje w ten sposób, że nie chce za żadne skarby rozstawać się ze swoim panem i chce zawsze mieć go na oku. Jednak to nie jedyny powód, jest ich więcej niż myślimy. Poznanie ich pozwoli zrozumieć, dlaczego psiaki denerwują się, kiedy nie mogą wejść do toalety razem z opiekunem. To nasi najwięksi stróże i nie mogą ot tak spuścić nas z oczu. W końcu nigdy nie wiadomo, co może nam się stać.

Tajemnica została odkryta

Odkrywamy przed Tobą tajemnice, dlaczego pies chodzi do toalety razem z Tobą. Będziesz zaskoczony, kiedy to przeczytasz. Twój psiak nie opuszcza Cię na krok, ponieważ ma wrodzoną potrzebę opieki i wynika to z jego nadopiekuńczości względem właściciela. Ponieważ jesteśmy dla psiaka nie tylko rodziną, ale i częścią jego stada, o które musi dbać i za które czuje się odpowiedzialny. Dlatego musi Cię nieustannie pilnować. Co ciekawe, korzystanie z toalety pies uznaje jako narażenie Cię na niebezpieczeństwo. To może wydawać się śmieszne. Dzieje się tak, ponieważ nie widzi Cię i nie wie, co się dzieje. Szczególnie, że kiedy jesteśmy skupieni, łatwiej jest nas zaatakować.

Kolejnym powodem jest zwykła psia ciekawość. Zamknięte drzwi łazienki tylko potęgują to uczucie i sprawiają, że nasz czworonożny przyjaciel za wszelką cenę musi sprawdzić, co się tam dzieje. I to również jest zabawne, ponieważ, kiedy pies sprawdzi już, co robimy w łazience, może po prostu odpuścić manię kontroli i dać nam trochę czasu na samotność i prywatność. Co więcej, łazienka, jak i cały dom to w końcu jest jego terytorium, którego bezwzględnie pilnuje. Nie dziw się zatem, że niucha również w łazience i nie rozumie, dlaczego nagle nie może swobodnie się po nim przemieszczać.

Ostatnim powodem, dlaczego pies chodzi do toalety za Tobą jest to, że nie ma on potrzeby prywatności. Psiak nie rozumie, że czasem potrzebować możemy chwili dla siebie, a jego przywiązanie jest tak silne, że nie widzi powodu, dla którego nie miałby być obecny przy Tobie w intymnych momentach. Wynika to z przeświadczenia, że powinien każdą chwilę spędzać z Tobą, szczególnie, że jesteś najważniejszą osobą w jego życiu.

Może Cię zainteresować