×

Właścicielka po 7 latach chciała go uśpić. Pies wcale nie był chory

Decyzja o uśpieniu zwierzaka zawsze powinna być ostatecznością. Eutanazja powinna być wykonana jedynie wtedy, jeżeli zwierzak bardzo cierpi, a jego bólu nie da się już uśmierzyć nawet lekami. Niestety niektórzy traktują uśpienie jak drogę na skróty i pozbycie się niepotrzebnego problemu. Doskonale dowodzi o tym historia Czakiego opisana na Facebooku Fundacji Zwierzęca Polana.

Właścicielka po 7 latach chciała go uśpić

Fundacja Zwierzęca Polana opisała historię psa o imieniu Czaki. Właścicielka przyszła ze swoim psem do kliniki i poprosiła, aby go uśpić. To szokujące, ale zwierzak wcale nie był chory – jego pani wybierała się do szpitala i najwidoczniej chciała pozbyć się problemu, jakim był dla niej Czaki. Na szczęście kobieta trafiła na dr Magdalenę Ziębińską, która jest prawdziwą lekarką z powołania i nie pozwoliła zabić Czakiego.

Pani doktor nie wyobrażała sobie, żeby Czaki mógł stracić życie tylko dlatego, że jego opiekunka wybiera się do szpitala. – pisze na swoim Facebooku Fundacja Zwierzęca Polana.

Źródło: <a href=Fundacja Zwierzęca Polana / Facebook.com">

Źródło: Fundacja Zwierzęca Polana / Facebook.com

Piesek bezpieczny

Pani doktor zabrała Czakiego, aby za wszelką cenę uratować jego życie. Niestety wystarczy spojrzeć na psiaka, aby wiedzieć, że był źle karmiony – miał wyraźną nadwagę. Na szczęście Czaki jest już bezpieczny, a wszystko dzięki cudownej pani doktor, która nie pozwoliła go zabić. Aktualnie piesek przebywa pod opieką Fundacji Zwierzęca Polana i czeka na zabieg kastracji. Członkowie fundacji szukają dla niego prawdziwego i kochającego domu. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją, skontaktuj się z fundacją:

E-mail: [email protected]

Facebook: kliknij TUTAJ

Nr telefonu: 721225111

Pamiętaj, że eutanazja to ostateczność!

Decyzja o eutanazji zawsze powinna być ostatecznością. Namawiamy właścicieli zwierząt domowych, aby przed podjęciem decyzji zawsze sprawdzili wszystkie możliwe opcje leczenia. Czasami warto powalczyć. Kiedy jednak zwierzę cierpi, to wtedy nie ma już innego wyjścia.

Weterynarz może ocenić jakość i komfort życia zwierzęcia poprzez badanie. Gdy stwierdzi, że zwierzę doświadcza bólu lub dyskomfortu, którego nie można uśmierzyć lekami, proponuje wykonanie zabiegu eutanazji.

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować