×

Właściciel labradora był w szoku, gdy jego pies nagle zaczął zmieniać swój kolor

Labrador o imieniu Blaze ma 10 lat i mieszka ze swoją rodziną w Finlandii. Kiedy psiak wszedł w starsze lata, zaczął siwieć wokół pyszczka. Jego rodzice byli przekonani, że to naturalna część procesu starzenia się. Wkrótce spotkało ich jednak niemałe zaskoczenie. Ich pupil zaczął zmieniać swój kolor!

Oto Blaze

Coraz więcej białych plamek

Wraz z wejściem w starsze lata, Blaze zaczął siwieć wokół pyszczka. To jednak w żaden sposób go nie zwolniło. On wciąż tak samo kocha biegać po lecie, skakać w śniegu oraz pływać w pobliskich jeziorach. Rodzice labradora byli pewni, że siwienie jest efektem starzenia się, ale wkrótce białe plamki zaczęły pojawiać się również na uszach.

„Na początku byliśmy pewni, że to jedynie efekty starzenia się, ale z miesiąca na miesiąc Blaze stawał się coraz bielszy” – przyznał Santeri Frilander, tata psa.

Dlaczego labrador zaczął zmieniać swój kolor?

Wkrótce białe futro prawie całkowicie pokryło pyszczek labradora, ale z czasem rozciągnęło się również na przednie i tylne łapki. Co ciekawe, pozostałe psy z miotu Blaze’a pozostały w tym samym kolorze co wcześniej. Dlaczego więc labrador zaczął nagle zmieniać swój kolor? Okazało się, że to wcale nie miało związku ze starzeniem się. Za zmianę koloru odpowiadało bielactwo.

Bielactwo u psów i kotów

Kiedy u psów i kotów pojawia się bielactwo, ich skóra traci część naturalnego pigmentu, czego efektem są białe plamy na futrze. Stan ten może być wynikiem innych problemów medycznych, ale na szczęście Blaze jest całkowicie zdrowy. On nie zdaje sobie nawet sprawy, że jego wygląd tak bardzo się zmienił. Cóż, nawet jeśli by o tym wiedział, to raczej nieszczególnie by mu to przeszkadzało…

Rodzice psa kochają jego nowy wygląd

Nowe czarno-białe futro nadaje psiakowi unikalny i wyjątkowy wygląd. Rodzice czworonoga całkowicie pokochali nowy image swojego pupila.

„Na szczęście bielactwo u naszego psa jest jedynie kwestią kosmetyczną. Bardzo podoba nam się jego nowy wygląd” – mówi Santeri Frilander.

Niezwykłe futro przykuwa uwagę ludzi

Blaze uwielbia być w centrum uwagi, której mu aktualnie nie brakuje. Jego niezwykłe umaszczenie przyciągnęło mnóstwo fanów zarówno w kraju jak i za granicą. O czworonogu jest głośno w mediach społecznościowych!

„Blaze uwielbia być tam, gdzie się dużo dzieje. Jest bardzo przyjaznym psem i potrafi z każdym się dogadać” – powiedział Santeri Frilander.

Jeśli chcesz śledzić dalsze przygody labradora, koniecznie odwiedź jego profil na Instagramie

Źródła: www.thedodo.com

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować