×

Odnaleziono ją porzuconą w worku na śmieci. Trudno było uwierzyć, że wciąż żyła

W chwili odnalezienia nikt nie mógł uwierzyć, że ta suczka wciąż żyła. Mała shih tzu została porzucona w worku na śmieci. Na szczęście zauważyli ją ratownicy, którzy przewieźli ją do schroniska prowadzonego przez Richmond Animal Care and Control (RACC) w Wirginii. Suczka była w okropnym stanie – brakowało jej większości futra oraz zmagała się z infekcją skóry, która nie była leczona od lat.

Ta suczka została porzucona w worku na śmieci

Czworonóg został odnaleziony przez ratowników

„Znaleźliśmy ją w worku na śmieci za starym kościołem w południowej części miasta. Szybko ją zabraliśmy i przewieźliśmy do schroniska. Byliśmy wściekli, że ktoś potraktował ją w taki sposób. Równocześnie cieszyliśmy się, że znalazła się w naszych rękach i że możemy jej pomóc.” – powiedziała Christie Chipps Peters z organizacji RACC.

Suczka otrzymała potrzebną pomoc

Mała shih tzu otrzymała imię Annabelle. Ratownicy natychmiast zaczęli leczyć jej infekcję skóry, infekcję górnych dróg oddechowych, zapalenie spojówek oraz zęby.

„Wcześniej nigdy nie otrzymała żadnej opieki medycznej. Teraz jest w naszych rękach, a my zrobimy wszystko, aby jej pomóc. Otrzymała antybiotyki oraz potrzebną pomoc. Gdy odrosną jej włosy, w końcu zacznie przypominać psa.”

Zaczęła ujawniać się urocza osobowość suczki

„Pomimo wszystkiego, przez co przeszła, ona jest naprawdę słodka i szczęśliwa. Często macha swoim ogonkiem. Nigdy nie protestuje, gdy poddajemy ją kąpielom oraz innym zabiegom. Annabelle jest jednym z tych zwierzaków, które mimo ogromnej krzywdy, nadal kochają ludzi. Ona jest niesamowita.”

Wiek suczki oceniono na około 5 lat

Aktualnie Annabelle dużo odpoczywa, ale lubi też poznawać nowych ludzi oraz chodzić na spacery.

„Widać, że jest szczęśliwa. Nie jest smutna ani przestraszona. Cieszy się, że w końcu otoczono ją ciepłem.”

Annabelle pozostanie pod opieką RACC tak długo, aż w pełni dojdzie do siebie

Gdy odzyska swoje zdrowie, wolontariusze zaczną szukać jej kochającego domu na zawsze.

Wcześniejsze życie suczki

Podczas gdy członkowie RACC koncentrują się głównie na leczeniu Annabelle, próbują również dowiedzieć się, kto ją porzucił oraz jak wyglądało jej wcześniejsze życie.

„Mamy nadzieję, że osoby, które wiedzą coś na jej temat, zgłoszą się do nas. Jej poprzedni właściciel powinien odpowiedzieć za swój czyn. Oby szybko udało nam się go odnaleźć.”

Annabelle – życzymy ci powodzenia w dalszym życiu!

 

Może Cię zainteresować