22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie. Większość jest naprawdę dziwna

Poniżej zobaczysz 22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie. Większość jest naprawdę dziwna, ale jak widać natura skrywa jeszcze wiele tajemnic!

22 zwierzaki, o których istnieniu nie każdy wie:

Jest to gatunek ssaka łożyskowego z rodziny pancernikowatych. Osiąga wagę do 100 g oraz występuje na równinnym obszarze Argentyny. Znajduje się na czerwonej liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

Gatunek małpiatki. Palczak madagaskarski jest największym naczelnym prowadzącym nocny tryb życia. Występuje jedynie na wschodnim i północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru.

Drapieżny ssak z rodziny psowatych. Występuje w południowej Brazylii, Paragwaju, Boliwii oraz na niewielkich obszarach Argentyny.

Ssak parzystokopytny z rodziny jeleniowatych. Jest bliski zagrożeniu wyginięciem. Występuje w górskich lasach Chin oraz Birmy.

Rodzaj ośmiornicy występujący na głębokości 400–4800 m p.p.m. Przedstawiciele przebywają zwykle bezpośrednio nad dnem oceanicznym lub bardzo blisko niego.

Gatunek gryzonia osiągający wagę do 11 kg. Występuje na stepach południowej części Ameryki Południowej. Te zwierzaki łączą się w pary na całe życie, a ich młode już 2 godziny po porodzie potrafią się samodzielnie poruszać.

Gatunek gryzonia żyjący na pustynnych obszarach Afryki Wschodniej. Te zwierzaki budują rozległe podziemne kolonie i prawie nigdy nie wychodzą na powierzchnię. Posiadają potężne siekacze.

Ssak z rodziny delfinowatych osiągający długość do 2 metrów. Występuje w przybrzeżnych wodach Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii.

Gatunek antylopy zamieszkujący wschodnią Afrykę.

Ssak morski osiągający wagę do 400 kg. Ten gatunek jest zagrożony wyginięciem.