Zwierzęta mogą się znacznie różnić kolorem. Większość za pomocą barw stara się zamaskować, ale są i takie, które mają to gdzieś i ma się wrażenie, że swoimi intensywnymi kolorami próbują nam powiedzieć: „Patrzcie, jaki super jestem!”.
#1 Ślimak bananowy
Ślimaki bananowe są jasnożółte, a niektóre są zielone, brązowe, białe lub brązowe. Zmieniają swój kolor w zależności od natężenia światła, spożycia pokarmu i poziomu wilgotności. Kolor ślimaka bananowego wskazuje na jego wiek i stan zdrowia. Ślimaki mają żywotność od jednego do siedmiu lat. Ślimaki bananowe zawdzięczają swoją nazwę owocowi banana, który przypominają kształtem i kolorem.
#2 Krab-duch
Krab-duch, znany także jako krab-widmo należy do rodzaju Ocypoda i gatunku Decapod. Wyjątkowy żółty kolor umożliwia krabowi kamuflaż w piasku. W rezultacie może potajemnie rzucić się na swoją zdobycz. Nazwa „krab-duch” nawiązuje do nocnej natury kraba. Zamieszkuje piaszczyste wybrzeża wielu części Stanów Zjednoczonych i Brazylii.
#3 Zebrasoma żółta
Zebrasoma żółta jest słonowodna. Jest często trzymana w akwariach. Ma dwa kolce znajdujące się na ogonie ryby. Kolce są mechanizmem obronnym przed drapieżnikami. Co ciekawe, żółty kolor tangi zanika w nocy. Celem tej zmiany jest ukrycie ich z dala od drapieżników. Żółte tangi zamieszkują plaże Hawajów i Japonii.
#4 Lasówka złotawa
Lasówka złotawa jest żółtym ptakiem z plamami złotozielonymi i czerwono-brązowymi na ciele. Występuje powszechnie w Ameryce Północnej, Południowej i Środkowej. Są one ptakami dziennymi i zamieszkują miejsca na bardzo dużej wysokości. Są wszystkożerne.
#5 Czyż złotawy
Ciekawostką dotyczącą szczygła jest to, że dwa razy w roku zrzuca wszystkie skrzydła. Ponadto jest niezłym akrobatą, co oznacza, że może jeść do góry nogami lub stojąc. Czyż złotawy przybiera na wadze przed i podczas burzy.
#6 Wikłacz złotobrzuchy
To ptak, który występuje endemicznie w Birmie, Wietnamie, Kambodży, Laosie, Tajlandii i Indonezji. Ma żółte pióra pokrywające większość ciała. Jednak twarze tych ptaków mają czarne maski, a skrzydła i ogony są szare. Żywią się głównie nasionami traw takich jak Echinochloa colona.
#7 Legwan galapagoski
To gatunek jaszczurki występujący głównie na wyspie Galapagos. Może żyć do 60 lat. Ponadto waży 13 kilogramów. Jest głównie roślinożerny, a 80% jego diety stanowi opuncja figowa.
#8 Ampularia (ślimak jabłkowy)
Dziwny i piękny ślimak jabłkowy wywodzi swoją nazwę od kształtu przypominającego jabłko. Jedną z jego szczególnych cech jest to, że ma syfon oddechowy.
#9 Siarka chmurna
Znane naukowo jako Phoebis sennae, zamieszkują większość części Stanów Zjednoczonych. Posiadają również właściwości kamuflujące. Siarki chmurne nie hibernują w okresie zimowym.
#10 Mantella wspinaczkowa
Mantella wspinaczkowa to gatunek żaby o żółtej skórze. Pochodzi z północno-wschodniego Madagaskaru. Oprócz unikalnego koloru inną szczególną cechą jest jej półnadrzewny charakter. Ponadto jest trująca, jednak nie jest szkodliwa dla ludzi. Jej siedliska są zagrożone przez utratę siedlisk spowodowaną działalnością człowieka, taką jak między innymi wyręb, wypas zwierząt gospodarskich i działalność rolniczą.
#11 Pokrzywa morska
Naukowo znana jako Chrysaora fuscescens, ma kolor od żółtego do czerwonawo-brązowego. Swobodnie pływa w wodzie i posiada długie, potargane macki. Macki zawierają komórki żądlące używane przez pokrzywę morską do łapania zdobyczy. Co więcej, wykorzystuje ona swoje narządy wyczuwające światło do poruszania się po wodach.
#12 Atelopus zeteki
Atelopus zeteki to rodzaj ropuchy pochodzącej z Panamy. Kolor żab waha się od jasnożółtego do złotego. Niektóre żaby mają czarne plamki na nogach i plecach. Żaba ta ma różne toksyny, które pozwalają jej się bronić lub atakować.
#13 Pyton birmański
Birmańskie pytony to rdzenni mieszkańcy Azji Południowo-Wschodniej, należą do pięciu największych gatunków węży na świecie. Ich skóra jest pięknie ubarwiona na żółto i czarno lub biało. Birmańskie pytony są również doskonałymi pływakami. Są w stanie pozostać pod wodą przez 30 minut bez wychodzenia na powietrze. Pytony birmańskie żywią się głównie ptakami i małymi ssakami. Zabijają swoją zdobycz przez ucisk.
#14 Żółty konik morski
Naukowo określany jako Hippocampus kuda, żółty konik morski to ryba bez łusek. Zamiast tego posiada warstwę skóry pokrywającą ciało. Wyjątkową cechą koników morskich jest to, że to samce zachodzą w ciążę; nie samica. Koniki morskie to drapieżniki atakujące z zasadzki, żywią się, wciągając ofiarę do ust przypominających rurki. Pożywienie połykają w całości, ponieważ nie mają zębów.
#15 Kwietnik
Kwietniki zamieszkują północnoamerykańskie kwiaty takie jak nawłoć i stokrotki. Te pająki są wyjątkowe ze względu na znaki przypominające czaszkę na brzuchu. Poza tym mogą żerować na ofiarach większych od siebie. Robią to kamuflując się, ukrywając przed ofiarą i planując na nią niespodziewane ataki. Potrzebują sześciu dni, aby zmienić kolor z żółtego na biały lub jakikolwiek inny. Jednak aby powrócić do żółtego, potrzebują aż 30 dni.