×

Konie ciągnące sanie wystraszyły się i zaczęły uciekać. Jeden z nich nie miał tyle szczęścia

W Polskich górach widok koni ciągnących turystów siedzących w saniach nie jest niczym nadzwyczajnym. Mimo że niejednokrotnie apelowano, ażeby zaprzestać wykorzystywania w ten sposób zwierząt.

Kilka dni temu doszło do wypadku

Konie ciągnące sanie na Olczy Wojdyłach spłoszyły się. W akcie roztargnienia wpadły i uszkodziły cztery samochody. Poszkodowany został także woźnica, którego bezzwłocznie przewieziono do szpitala.

Według wstępnych informacji ucierpiały dwa konie przyłączone do zaprzęgu. Jeden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak w wyniku spłoszenia uciekł w nieznanym kierunku. Natomiast jeśli chodzi o drugiego, spędził długi czas leżąc na jezdni. Trudno było dowiedzieć się, co mu jest, gdyż strażacy rozłożyli zasłaniający zwierzę parawan. Po jakimś czasie koń w końcu wstał. Wiadomo, że ma ranną nogę.

Źródła: 24tp.pl
Fotografie: imgur.com

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować