Szczeniak nie chciał opuścić swojej chorej siostry. Cały czas ją wspierał i przytulał
Nie od dziś wiadomo, że psy są zdolne do ogromnej empatii oraz miłości. One potrafią sprawić, że każdy dzień jest prostszy i przyjemniejszy. Kiedy masz zły dzień, twój czworonóg zawsze cię pocieszy. Cóż, one wspierają nie tylko nas, ale także inne zwierzaki. W ostatnim czasie do sieci trafił wzruszający filmik ukazujący szczeniaka, który pocieszał swoją siostrę w czasie wizyty u weterynarza. Nawet na chwilę nie chciał opuścić jej boku.
Suczka leżała w gabinecie podpięta do kroplówki
Jej brat cały czas ją pocieszał i obejmował swoimi łapkami główkę siostry. W tych trudnych chwilach chciał być przy niej. Oboje leżeli razem, a szczeniak nawet na chwilę nie chciał opuścić swojej siostry. Ten obraz wzruszył ludzi z całego świata.
Sytuacja miała miejsce w Kairze
Dwa szczeniaki owczarka niemieckiego trafiły do weterynarza, gdy zachorowały na parwowirozę psów. Chłopiec szybciej doszedł do siebie i był dużo silniejszy. Kiedy zaczął odzyskiwać swoje zdrowie, podobno zachowywał się dziwnie. Najwyraźniej martwił się o swoją siostrę, która jeszcze w pełni nie wyzdrowiała. Dzięki swojej sile mógł jednak ją wspierać. Mały opiekuńczy szczeniak cały czas obdarzał suczkę miłością i ciepłem.
Cała sytuacja została nagrana
Filmik trafił do sieci, a niezwykłe zachowanie tych dwóch szczeniąt wzruszyło ludzi z całego świata. Pod filmikiem posypało się sporo komentarzy. Oto niektóre z nich:
„To bardzo wzruszające. Mam nadzieję, że obydwa maluchy w pełni doszły już do siebie.”
„Ludzie powinni brać przykład z tych piesków. Są pełne miłości i współczucia.”
„Popłakałam się. To wideo ukazuje ogromną miłość zwierząt.”
Filmik możesz obejrzeć poniżej
Parwowiroza psów
Dwa szczeniaki z wideo zachorowały na parwowirozę psów. Jest to zaraźliwa choroba zakaźna atakująca głównie psy młode, do szóstego miesiąca życia. Może mieć różne formy, jednak najczęściej występuje w postaci jelitowej. Objawy to biegunka, utrata wagi, wymioty oraz brak apetytu. Rzadko atakuje układ sercowo-naczyniowy, jednak taki przypadek często kończy się śmiercią. Większość psów z tą chorobą jest leczona płynami dożylnymi, lekami przeciwwymiotnymi oraz antybiotykomi. Jednocześnie czworonogi muszą być na lekkiej diecie.
Mamy nadzieję, że obydwa pieski odzyskały już swoje zdrowie
Z pewnością w domu również będą siebie wspierać. W takich chwilach dobrze mieć przy swoim boku najlepszego przyjaciela!