×

W Szwajcarii zabronione jest posiadanie jednej świnki morskiej

Świnki morskie to małe i urocze zwierzaki, które potrafią wnieść masę radości w życie opiekuna. Wydają urocze odgłosy, dzięki którym chciałoby się całymi dniami je przytulać oraz obsypywać pocałunkami. Każdy może posiadać świnkę morską, ale należy pamiętać o jednym istotnym fakcie na temat tych małych zwierzaków. Te stworzonka są niezwykle towarzyskie, a w samotności cierpią. Z tego powodu Szwajcaria prawnie zakazała posiadania w domu jednej świnki morskiej.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Towarzyskie zwierzaki nieznoszące samotności

W warunkach naturalnych świnki morskie żyją w dużych grupach. Są to zwierzęta stadne, które wykazują duży stopień socjalizacji. Z tego powodu nie należy trzymać ich w domu pojedynczo. Żadna świnka morska nie chce mieszkać samotnie – byłaby wtedy bardzo nieszczęśliwa. Co więcej, mogłoby to doprowadzić do depresji oraz apatii.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Szwajcarski ukłon w kierunku świnek morskich

Szwajcaria prawnie zakazała posiadania w domu zaledwie jednej świnki morskiej. Jest to ukłon ze strony państwa w kierunku tych małych zwierzątek, który ma je uchronić przed niepotrzebnym cierpieniem. Rząd szwajcarski uchwalił ustawę w 2008 roku.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Każda świnka morska potrzebuje towarzysza

Świnki morskie są niezwykle społecznymi stworzeniami, które nie znoszą samotności. Z tego powodu w domu powinno się posiadać minimum dwa zwierzaki z tego gatunku.

Pamiętaj, że razem mogą mieszkać jedynie przedstawiciele tej samej płci lub osobniki wykastrowane. Najlepiej, aby zwierzaki były w podobnym wieku. Klatka powinna być duża, a pierwsze spotkanie świnek musi odbyć się na neutralnym terenie. Wkrótce świnki same zdecydują, która z nich będzie rządzić.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Najbardziej niezrozumiane zwierzaki

Co ciekawe, większość ludzi myśli, że świnka morska to łatwy zwierzak, który nie posiada zbyt dużych potrzeb. To nie prawda. W rzeczywistości są to najbardziej niezrozumiane zwierzęta domowe – opiekunowie często nieświadomie krzywdzą te stworzenia oraz nie zaspakajają ich podstawowych potrzeb.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

„Świnki morskie postrzegane są jako łatwe i niewymagające zwierzaki, którymi mogą opiekować się nawet dzieci. W rzeczywistości one posiadają takie same potrzeby jak wszystkie inne zwierzęta domowe.

Często otrzymujemy zgłoszenia o zaniedbanych świnkach morskich – ludzie wciąż nie zapewniają im odpowiednich warunków oraz trzymają je w samotności” – mówią członkowie organizacji RSPCA.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Potrzeby świnek morskich

„Pamiętajmy, że świnka morska potrzebuje conajmniej jednego towarzysza ze swojego gatunku. Oprócz tego te zwierzaki potrzebują dużej przestrzeni, rozrywek oraz kontaktu z człowiekiem.

Warto zainwestować w tunele dla świnek oraz rozrzucać im pożywienie po pomieszczeniu, aby mogły samodzielnie je znajdować. To super rozrywka dla tych zwierząt” – dodali członkowie organizacji RSPCA.

Zobacz także: Nietypowa rasa świnek morskich. Ludzie mylą te zwierzaki z małymi hipopotamami!

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować