×

Rozdzierające serce zdjęcia ukazujące Ukraińców i ich ukochane zwierzęta

Mnóstwo Ukraińców ucieka z objętego wojną kraju, a wielu z nich nie zamierza ruszyć się bez swoich zwierząt domowych. W mediach społecznościowych pojawiły się łamiące serce zdjęcia ukazujące ludzi i ich futrzaki na przejściach granicznych czy też ukrywających się w schronach przeciwbombowych i na stacjach metra.

Reklama

Mnóstwo zwierząt potrzebuje opieki

Według ostatnich doniesień zarówno nasz kraj jak i Rumunia oraz Słowacja pozwalają Ukraińcom na przewóz zwierząt domowych przez granice bez załatwiania formalności weterynaryjnych. Jednak na Ukrainie wciąż pozostało mnóstwo zwierzaków, które potrzebują jedzenia, lekarstw i opieki. Bohaterscy wolontariusze i pracownicy schronisk pozostają w tyle w obliczu ataków rakietowych, aby zaopiekować się tymi bezbronnymi stworzeniami.

Możemy im pomóc!

W obliczu wojny na Ukrainie, większość z nas czuje się bezradna i bezsilna. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy pomóc zwierzętom z Ukrainy oraz ich rodzinom, a także futrzakom ze schronisk, które nie mają dokąd pójść. Oto kilka organizacji, które potrzebują twojego wsparcia, aby ratować ukraińskie zwierzęta:

Reklama

#1 UAnimals

UAnimals zbiera datki, aby wesprzeć schroniska dla zwierząt, którym po rosyjskiej inwazji kończą się zapasy. Do tej pory pomogli schroniskom na terenie całej Ukrainy, w tym: Give A Paw, Chance for Life, Pif oraz Sirius.

Wolontariusze w schroniskach i ośrodkach rehabilitacyjnych nigdy nie porzucą swoich zwierząt. – czytamy na Facebooku.

Aby przekazać swoją darowiznę UAnimals, kliknij TUTAJ.

Reklama

#2 Happy Paw

Ta organizacja charytatywna wspiera zwierzęta w schroniskach na Ukrainie i promuje humanitarne traktowanie bezpańskich zwierząt. Obecnie Happy Paw pracuje nad zbieraniem informacji na temat warunków w schroniskach i określenia ich najpilniejszych potrzeb.

Największym problemem jest to, że obecnie żadna firma kurierska nie jest w stanie dostarczyć jedzenia i niezbędnych artykułów do schronisk.

Aby wspomóc Happy Paw, możesz przekazać swoją darowiznę TUTAJ.

#3 Shelter Ugolyok

Jest to grupa ratunkowa oraz sanktuarium dla zwierząt, które w czasie wojny zbiera zapasy żywności dla setek zwierząt. Niestety, obecnie organizacja ma trudności z transportem zapasów.

Reklama

Aby pomóc Shelter Ugolyok, możesz przekazać darowiznę za pośrednictwem PayPal: pawsofhelp@outlook.com

#4 Sirius

Sirius od ponad 20 lat opiekuje się bezdomnymi zwierzętami w Kijowie i na jego przedmieściach. Jako jedno z największych schronisk dla zwierząt w Ukrainie, potrzebuje każdego rodzaju wsparcia!

Jesteśmy na miejscu. Nie będziemy uciekać! Musimy wierzyć w nasz kraj i naszych obrońców! – napisało Sirius na Instagramie.

Darowizny możesz przekazać na stronie internetowej Sirius – kliknij TUTAJ.

#5 Casa lui Patrocle

Jest to rumuńska organizacja charytatywna, która działa na rzecz zwierząt od 2016 r., a teraz znajduje się na granicy, upewniając się, że żadna rodzina uciekająca z Ukrainy nie musi zostawiać swojego zwierzaka. Wolontariusze z tej organizacji pracują nad znalezieniem schronienia i pomocy weterynaryjnej dla zwierząt potrzebujących pomocy — niezależnie od gatunku.

Aby przekazać darowiznę na rzecz Casa lui Patrocle, kliknij TUTAJ.

#6 International Animal Protection League

Andrea Cisternino i jego żona, Vlada Shalutko, od 2009 roku bronią bezdomnych zwierząt na Ukrainie i prowadzą schronisko dla zwierząt poza Kijowem. W dalszym ciągu opiekują się setkami bezdomnych psów, kotów i zwierząt gospodarskich w trakcie wojny.

Aby przekazać darowiznę, kliknij TUTAJ.

Źródło: Marcus Yam

Źródło: Marcus Yam

 

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować