×

Ktoś bezdusznie porzucił tego pitbulla na parkingu supermarketu. Nie uwierzysz, co go tam spotkało

Każdego dnia pitbulle łamią krzywdzące stereotypy na swój temat. Poruszające historie z ich udziałem pokazują, że są uroczymi i spragnionymi miłości czworonogami. Tego typu opowieści dotyczą zazwyczaj pitbulli, które przeżyły ciężkie chwile, zanim trafiły do oddanych właścicieli. Ich relacje udowadniają, że pitbulle nie są agresywną i brutalną rasą. One również pragną ciepła, zainteresowania i bezwarunkowej miłości.

Reklama

Na szczęście oprócz ludzi dobrej woli, którzy przygarniają doświadczone przez los zwierzęta, są i firmy, które walczą z krążącymi stereotypami na temat pitbulli. Jedną z takich organizacji jest  AFF (Austin Pets Alive!) i inicjatywa „Universal K9′s Detection Dogs Program”.

Uratowane zwierzaki, które zostają zakwalifikowane do programu, wspierają policjantów podczas służby. Wśród nich znalazła się również Kiah.

Reklama

Kiah została znaleziona na parkingu przed sklepem spożywczym. Przeszła szkolenie, dzięki któremu stała się psem policyjnym wspierającym funkcjonariuszy w stanie Nowy Jork.

pitbull-w-policji-1

Bohaterka wpisu i jej partner, oficer Justin Bruzgul tworzą zgrany zespół, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

I choć nie brakuje osób, które uważają, że pitbulle nie nadają się do służby w policji, z tego typu opiniami nie zgadza się zupełnie trener Brad Croft.

pitbull-w-policji-2

Mężczyzna wyjaśnia, że pies, który jest uważny, pomocny, ciekawski i pewny siebie ma szansę stać się wielkim K9. Co więcej, jeśli może skupić się na czymś przez dłuższy czas, jest w stanie wykryć każdą kontrabandę.

Reklama

Croft wierzy, że pitbulle mogą świetnie sprawdzić się jako psy policyjne. Jednocześnie wie, że dzięki temu ludzie mogą zmienić zdanie na temat tej rasy.

W ramach współpracy AFF i Universal K9, firma szkoląca policyjne psy, ratuje porzucone i odtrącone pitbulle. Tym samym zwierzaki otrzymują drugą szansę i razem ze swoimi parterami mogą nieść pomoc innym.

pitbull-w-policji-3

Wśród czworonogów, które sprawdziły się najlepiej w nowej roli znalazła się właśnie porzucona Kiah.

pitbull-w-policji-4

Po ukończonym szkoleniu, sunia została odesłana do miasta Poughkeepsie w stanie Nowy Jork. Od listopada ub.r. wspiera w działaniach policyjnych swojego partnera.

Kiah nie tylko patroluje ulice miasta. Została wyszkolona również do wykrywania narkotyków.

pitbull-w-policji-5

Kiah udowodniła wszystkim, że pitbulle nie są bezwzględnymi bestiami. Sunia dba o mieszkańców swojego miasta i jest świetna w tej roli! Jej partner dodaje, że została ciepło przyjęła przez lokalną społeczność od samego początku.

pitbull-w-policji-6

Mamy nadzieję, że historia i przykład Kiah uświadomi niedowiarkom, że pitbulle nie są agresywnymi zwierzakami, które lepiej omijać szerokim łukiem. To kochane i oddane stworzenia, które zasługują na wszystko co najlepsze. Jeśli uważasz podobnie, podziel się tym wpisem z innymi.

Reklama

Może Cię zainteresować