Kategorie Newsy

Ten biedny pitbull dorastał w ciasnej klatce. Jego poważne deformacje doprowadzają do łez

Jeśli śledzisz naszą stronę, doskonale wiesz, że kochamy zwierzaki. Naszym zdaniem te cudowne istoty zasługują na szczęśliwy i kochający dom.

Niestety nasz świat nie jest idealny, dlatego też nie brakuje smutnych, a zarazem wstrząsających historii z udziałem niewinnych zwierząt, które po prostu łamią serce. Tak jak losy bohatera dzisiejszego wpisu, który zanim poznał smak miłości i dobroci, przeszedł przez prawdziwe piekło.

Ten pitbull dorastał w małej klatce, która nie była przystosowana do jego rozmiarów. W wyniku tych zaniedbań, kręgosłup i łapy czworonoga uległy poważnym deformacjom.

Publiée par Second Chance Rescue NYC Dogs 8 sur Lundi 15 décembre 2014

Ze względu na wygląd, otrzymał przydomek „Gargulec”.

Życie czworonoga zupełnie odmieniło się, kiedy trafił pod opiekę Second Chance Rescue NYC Dogs.

Sweet boy during this morning's exam

Publiée par Second Chance Rescue NYC Dogs 8 sur Lundi 15 décembre 2014

Ratownicy byli zdruzgotani, kiedy zobaczyli w jakim stanie znajduje się niewinne zwierzę. Swoimi przemyśleniami podzieli się na Facebooku:

Ten kochany chłopiec ma około roku i jak widać jego ciało jest zdeformowane. Jest wychudzony, jego łapy są zgięte w połowie, a kręgosłup wygięty. Patrząc na niego, możesz pomyśleć, że żył w małej klatce. I wiesz co? Masz rację!! Skąd biorą się te potwory, które robią coś takiego i żyją obok nas? 

Doświadczony przez los zwierzak nie tylko otrzymał nowe imię – Landis, ale też w końcu zrozumiał, czym jest miłość i dobroć.

And he's off to start the rest of his life!! We love you Landis!!! <3

Publiée par Second Chance Rescue NYC Dogs 8 sur Mardi 13 janvier 2015

Zwierzak otrzymał również profesjonalną pomoc. Ortopeda stwierdził, że operacja nie byłaby najlepszym rozwiązaniem. Zwierzak musiałby przejść bardzo bolesny zabieg, a być może w ciągu 1-2 lat potrzebowałby więcej takich operacji.

Biorąc pod uwagę, że jego stan zdrowia zaczął się poprawiać, a Landis nie odczuwał bólu, zalecono hydroterapię i znalezienie domu bez twardych powierzchni do chodzenia.

I na szczęście się udało! W ciągu 3 miesięcy zwierzak przeżył niesamowitą metamorfozę!

Before and after. Only 3 months of love and care. How do you think I look? I am walking all the way up on my paws. Life is good 🙂

Publiée par Second Chance Rescue NYC Dogs 8 sur Dimanche 22 mars 2015

Landis zamieszkał w domu, który znajduje się niedaleko plaży. Ma do dyspozycji duże podwórko, które może dzielić z nową rodziną.

To cudowna nowina. Pitbull otrzymał drugą szansę i w końcu może cieszyć się życiem!

Publiée par Second Chance Rescue NYC Dogs 8 sur Mercredi 14 janvier 2015

Jeśli Ciebie również poruszyła historia Landisa, koniecznie podziel się nią ze swoimi bliskimi.

Źródło i fotografie: iheartdogs.com